Zara wyszła za mąż
29 Kwiecień 2017    |    Imieniny obchodzą: Piotr, Robert, Bogusław

Zara wyszła za mąż

Zara PhillipsZara Phillips, najstarsza wnuczka brytyjskiej królowej Elżbiety II, 13 w kolejce do tronu, wyszła za mąż. Był to drugi ślub na brytyjskim dworze królewskim w tym roku po ślubie księcia Wiliama Windsora z Kate Middleton: 30 lipca 2011 r. Zara Phillips poślubiła Mike'a Tindalla, brytyjskiego rugbistę, z którym spotykała się od 8 lat.

 

 

Zara Anna Elżbieta Phillips miała na sobie jedwabną długą suknię w kolorze kości słoniowej, zaprojektowaną przez brytyjskiego projektanta Stewarta Parvina – projektanta samej Jej Wysokości Królowej Brytyjskiej Elżbiety II. Suknia składała się z jedwabnego gorsetu i szerokiej jedwabnej spódnicy wykończonej niewielkim trenem, ramiona okrywały rękawy z cienkiego jedwabiu. Kreacja była śliczna, nic dziwnego, że u tego projektanta ubiera się sama królowa – kliknij, jeśli chcesz zobaczyć inne suknie ślubne Stewarta Parvina – na stronach Ślubosfery znajdziesz całą ich kolekcję!
Podobnie jak wszystkie opisywane na stronach Ślubosfery znane panny młode – kliknij, jeśli chcesz sprawdzić – również i Zara wybrała kreację elegancką, która osłaniała jej plecy i ramiona, by panna młoda prezentowała się godnie. Jej głowę zdobiła tiara pożyczona jej przez matkę, księżną Annę oraz imponujący długi jedwabny welon.


Połączyła ich miłość... do sportu


Zara i Mike poznali się w 2003 roku na zawodach rugby w Australii. Prawdopodobnie połączyło ich zamiłowanie do sportu, bo i ona zajmuje się sportem zawodowo – uprawia jeździectwo. Wraz ze swoim koniem Toytown jest zdobywczynią szeregu złotych medali – w 2005 roku zawodach europejskich, w 2006 w rozgrywkach światowych w Aachen, wzięłaby udział i w olimpiadzie w 2008, ale niestety koń nie mógł. Już zresztą jako uczennica w szkole średniej Zara była miłośniczką sportu – uprawiała lekkoatletykę, gimnastykę, a nawet grała w hokeja.
Mike Tindall także uprawiał sport od najmłodszych lat, a do drużyny rugby Bath dołączył zaraz po ukończeniu szkoły średniej w wieku lat 18. Po ośmiu latach grania dla Bath przeszedł, za duże pieniądze, do jej największego przeciwnika – Gloucester.


Długo oczekiwane zaręczyny, wielki prywatny ślub


Zara i Mike byli parą przez osiem lat zanim wreszcie stanęli na ślubnym kobiercu. Wcześniej zdążyli już nawet razem zamieszkać. Podpytywany przez prasę plotkarską, czy nie planują ślubu, Mike zapewniał, że oczywiście zamierzają się pobrać i kwestią nie jest „czy” to zrobią, ale „kiedy”. W końcu zaręczyli się w grudniu 2010 – w domu, bez specjalnych ceremonii, podczas wspólnie spędzanego wieczoru przed telewizorem. Pierścionek zaręczynowy z brylantem, który podarował narzeczonej Tindall, był także wcale nie bardzo snobistyczny, po prostu ładny – zdobi go kwadratowe oczko z brylantem, zdobiony jest też drobnymi kamieniami na obrączce. Jak widać arystokraci zakochują się bardzo normalnie.
Ślub Zary Phillips i Mike'a Tindalla miał miejsce w Edynburgu, a przyjęcie weselne dla niemal pół tysiąca gości odbyło się w wielkim pałacu, szkockiej rezydencji królowej Elzbiety II – Holyrood House. Pałac, który jest atrakcją turystyczną, został tego dnia zamknięty dla odwiedzających i królowa brytyjska musiała nawet zwrócić zarządowi pałacu poniesione z tego tytułu straty! Na przyjęciu pojawiły się gwiazdy rugby oraz – przede wszystkim – brytyjska rodzina królewska, więc – choć odbywający się w Edynburgu ślub był oficjalnie wydarzeniem prywatnym, gdyż matka Zary, księżniczka Anna zrzekła się tytułów królewskich – wymagał ochrony ze strony policji i w efekcie stał się w Szkocji wielkim wydarzeniem!

ślubne opowieści - spis treści:

  • 1
  • 2
  • 3

Cicho sza! Jennifer Aniston wyszła za mąż

Cicho sza! Jennifer Aniston wyszła za mąż

O ślubie Jennifer Aniston jest głośno, choć poza tym, że był, nikt nic o nim nie wie – ale to, co wiemy, jest znacznie ciekawsze szczególnie dla zwykłej panny młodej.  

Beatrycze Boromeusz i jej ślub z Piotrem, księciem Monako

Beatrycze Boromeusz i jej ślub z Piotrem, księciem Monako

Beatrycze, krewna słynnego świętego, Karola Boromeusza, wzięła ślub z wnukiem słynnej Grace Kelly, księciem Monako, Piotrem Casiraghim – a nawet dwa śluby. Ten drugi bardzo piękny i bardzo niespodziewany.  

Sofia po ślubie, czyli nowa szwedzka księżniczka

Sofia po ślubie, czyli nowa szwedzka księżniczka

Ślub Karola Filipa szwedzkiego z Sofią, byłą modelką, to wydarzenie na królewskim dworze. Sofia jest piękna – i wygląda na to, że jej uroda – oraz znane w całej Szwecji...

Halle Berry wyszła za mąż. Znów.

Halle Berry wyszła za mąż. Znów.

Amerykańska aktorka poślubiła aktora francuskiego, Oliviera Martineza – ślub był cichy, tajemniczy i francuski. A dla aktorki już trzeci...  

Jessica i Justin Timberlake

Jessica i Justin Timberlake

Amerykańscy aktorzy, celebryci, Jessica Biel i Justin Timberlake, po kilku latach randkowania, czasem burzliwego, 19 października 2012 r. złożyli przysięgę małżeńską.  

Natalie Portman urodziła dziecko i wyszła za mąż. W tej kolejności…

Natalie Portman urodziła dziecko i wyszła za mąż. W tej kolejności…

Natalie Portman poślubiła Benjamina Millepieda – ceremonia była religijna, żydowska, a suknia ślubna aktorki spełniała wymogi rabina – zakrywała ramiona, ręce i sięgała za kolano…  

Ślub i trzydniowe wesele Kate Moss

Ślub i trzydniowe wesele Kate Moss

Kate Moss wybrała swój parafialny skromny wiejski kościółek na miejsce złożenia przysięgi małżeńskiej. Za to jej wesele trwało trzy dni i kosztowało pół miliona funtów!  

Ślub Paula McCartney'a z żoną nr 3

Ślub Paula McCartney'a z żoną nr 3

Nancy Shevell, którą Paul McCartney poślubił 9 października 2011 r., to dziedziczka rodzinnej fortuny, zarządzająca kilkoma wielkimi firmami transportowymi w Ameryce.  

Zara wyszła za mąż

Zara wyszła za mąż

Zara Phillips, najstarsza wnuczka brytyjskiej królowej Elżbiety II, 13 w kolejce do tronu, wyszła za mąż. Był to drugi ślub na brytyjskim dworze królewskim w tym roku po ślubie księcia...

Anja Rubik – koronowana na żonę

Anja Rubik – koronowana na żonę

Nie została księżną ani królową, ale została koronowana na żonę – ślub modelki Anji Rubik i modela Saszy Knazevica miał miejsce w świątyni prawosławnej, a podczas ceremonii zaślubin w obrządku...

Grace Kelly: wielka miłość, królewski ślub, spełnione marzenia

Grace Kelly: wielka miłość, królewski ślub, spełnione marzenia

„To był ślub stulecia” - pisała światowa prasa w latach 50., „fascynuje nas bardziej niż kiedykolwiek” - pisze światowa prasa współcześnie o Grace Kelly, jej romansie z księciem Monaco, królewskim...

Charlene i książę Albert

Charlene i książę Albert

Jej Książęca Wysokość Księżna Monako Charlene Lynette Grimaldi wystąpiła na swym ślubie ubrana w piękną kreację od Armaniego, dłuuugi jedwabny welon, wymieniona z księciem Monako, Albertem II obrączka była od...

Książę i Kasia-Czekasia

Książę i Kasia-Czekasia

Książę Wiliam Windsor i Kate Middleton poznali się w roku 2001 na studiach – oboje uczyli się na Uniwersytecie św. Andrzeja (St Andrews University). Podobno panna Middleton w szczególny sposób...

Strona używa plików cookie. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij.

Rozumiem.