Beatrycze Boromeusz i jej ślub z Piotrem, księciem Monako
29 Kwiecień 2017    |    Imieniny obchodzą: Piotr, Robert, Bogusław
ślubosfera historie miłosne ślubne opowieści Beatrycze Boromeusz i jej ślub z Piotrem, księciem Monako

Beatrycze Boromeusz i jej ślub z Piotrem, księciem Monako

Beatrycze Boromeusz i jej ślub z Piotrem, księciem MonakoBeatrycze, krewna słynnego świętego, Karola Boromeusza, wzięła ślub z wnukiem słynnej Grace Kelly, księciem Monako, Piotrem Casiraghim – a nawet dwa śluby. Ten drugi bardzo piękny i bardzo niespodziewany.

 

 

Pierwszy ślub księcia Piotra i Beatrycze odbył się 25 lipca 2015 r. w Monako i był to ślub cywilny, wzięło w nim udział około 70 gości. Przyjęcie – już dla 700 gości! – wyprawione zostało przez księcia Monako, Alberta II, w ogrodach pałacowych. Przyjęcie drugie, 1 sierpnia 2015 r. – tym razem we Włoszech – wyprawiła młodej parze rodzina panny młodej, arystokratyczny ród Boromeuszów, a odbyło się ono na ich prywatnej wyspie, maleńkiej Isola Bella, na dużym jeziorze, czyli Lago Maggiore, całej wypełnionej zabudowaniami pałacowymi i ogrodem. I tam też miał miejsce ślub drugi – niespodziewana ceremonia religijna.

 

Piękna Beatrycze i... jej ślub-niespodzianka

 

Beatrycze Boromeusz jest piękna, jest bogata i jest inteligentna – wykonuje zawód dziennikarki politycznej – i umie sobie w życiu radzić, w czym mogło jej pomagać obnoszenie się z modnymi poglądami lewackimi i ateistycznymi. Brakuje jej jednak nieco mądrości i roztropności, bo przecież mogła przewidzieć, że takie poglądy kłócą się ze sposobem życia arystokracji, że będą wyglądały śmiesznie, szczególnie podczas ślubu, bo czy wypada, by arystokracja brała ślub na jakiejś plaży, w parku przy krzaczkach czy też jedynie w urzędzie?

 

Nie wypada, oczywiście, dlatego też rodzina Boromeuszówny zadbała o to, by ślub odbył się jak należy – w kościele, czyli nie ograniczał się jedynie do krótkiej urzędowej wymiany podpisów, do której doszło w Monako. Szczególnie, że rodzina panny młodej jest spokrewniona ze słynnym świętym, Karolem Boromeuszem, któremu Kościół zawdzięcza prawdziwą odnowę, stworzenie seminariów duchownych, piękne pieśni, uporządkowanie spraw w diecezjach, skromniejsze życie biskupów – słowem wszystkie wielkie osiągnięcia Soboru Trydenckiego.

 

Być może to pokrewieństwo – na zasadzie chęci wyróżnienia się, okazania swej niezależności – było właśnie przyczyną, dla której Beatrycze podkreślała swoje lewicowe poglądy – niemniej, nie wyszło jej to na dobre, wyszło nawet nieco śmiesznie, skoro w końcu jednak musiała nawet klękać przed Tym, w którego nie wierzy. A przecież Beatrycze nie jest już dzieckiem – w dniu ślubu miała 30 lat (jej wybranek, Piotr Casiraghi jest od niej 2 lata młodszy).

 

Piotr i Beatrycze... i jej ślubne kreacje liczne

 

Na włoski ślub Boromeuszówny, zaproszono wielu znanych gości spośród europejskiej arystokracji – w tym księżnę Karolinę z Hanoveru, norweską księżniczkę Mette-Marit, także sławy ze świata mody – Diane von Furstenberg i Giambattistę Valli, a nawet znajomych parze celebrytów jak Lanę Del Rey czy Evę Herzigovą. Wielką nieobecną była rodzina z Monako – szczególnie księżna Charlene. Ze względu na miejsce ślubu i wesela – wszystko odbyło się przecież na wyspie – goście mogli bawić się tylko w swoim gronie, co – przyznać trzeba – wygląda na izolowanie się od ludu i brzmi interesująco w zestawieniu z lewicowymi poglądami panny młodej.

 

Kolejnym zaprzeczeniem wyznawanych przez Beatrycze poglądów był wybór ślubnej kreacji – nie chodzi tylko o to, że była droga – nie żałujmy jej, to w końcu ślub, jedyna taka okazja w życiu – ale o to, że tych kreacji było aż pół tuzina! Cztery pierwsze założyła na ślub cywilny i związane z nim przyjęcie, czyli wydarzenie w Monako, a najważniejsza z nich pochodziła z domu mody Valentino. Na przyjęcie włoskie panna młoda założyła z kolei dwie kreacje, obie z kolekcji Giorgio Armani Privé. W kościele miała na sobie jedwabną długą suknię zdobioną koronką z Chantilly, w kolorze kremowym, w kroju przypominającą nieco bardzo modny dziś styl boho – stylizacji dopełniła fryzura, włosy były rozpuszczone, a we włosach wplecione były kwiaty. Na przyjęcie weselne panna młoda założyła bardziej klasyczną suknię ślubną – białą, długą, z jedwabnego tiulu, z rodzajem trenu.

 

Zestawu ciekawostek z drogiego życia arystokracji dopełniła wiadomość, że młoda para złożyła co najmniej trzy listy prezentów – w luksusowym butiku monakijskim, Czarina, gdzie można nabyć piękną zabytkową biżuterię czy antyczne meble; w znanej księgarni mediolańskiej, Taschen, a także jedną, która zachęca gości do przekazania dotacji organizacji charytatywnej Amade, zajmującej się pomocą dla dzieci z ubogich domów, założonej zresztą przez słynną księżnę Monako, Grace Kelly.

 

Polecane również:

ślubne opowieści - spis treści:

  • 1
  • 2
  • 3

Cicho sza! Jennifer Aniston wyszła za mąż

Cicho sza! Jennifer Aniston wyszła za mąż

O ślubie Jennifer Aniston jest głośno, choć poza tym, że był, nikt nic o nim nie wie – ale to, co wiemy, jest znacznie ciekawsze szczególnie dla zwykłej panny młodej.  

Beatrycze Boromeusz i jej ślub z Piotrem, księciem Monako

Beatrycze Boromeusz i jej ślub z Piotrem, księciem Monako

Beatrycze, krewna słynnego świętego, Karola Boromeusza, wzięła ślub z wnukiem słynnej Grace Kelly, księciem Monako, Piotrem Casiraghim – a nawet dwa śluby. Ten drugi bardzo piękny i bardzo niespodziewany.  

Sofia po ślubie, czyli nowa szwedzka księżniczka

Sofia po ślubie, czyli nowa szwedzka księżniczka

Ślub Karola Filipa szwedzkiego z Sofią, byłą modelką, to wydarzenie na królewskim dworze. Sofia jest piękna – i wygląda na to, że jej uroda – oraz znane w całej Szwecji...

Halle Berry wyszła za mąż. Znów.

Halle Berry wyszła za mąż. Znów.

Amerykańska aktorka poślubiła aktora francuskiego, Oliviera Martineza – ślub był cichy, tajemniczy i francuski. A dla aktorki już trzeci...  

Jessica i Justin Timberlake

Jessica i Justin Timberlake

Amerykańscy aktorzy, celebryci, Jessica Biel i Justin Timberlake, po kilku latach randkowania, czasem burzliwego, 19 października 2012 r. złożyli przysięgę małżeńską.  

Natalie Portman urodziła dziecko i wyszła za mąż. W tej kolejności…

Natalie Portman urodziła dziecko i wyszła za mąż. W tej kolejności…

Natalie Portman poślubiła Benjamina Millepieda – ceremonia była religijna, żydowska, a suknia ślubna aktorki spełniała wymogi rabina – zakrywała ramiona, ręce i sięgała za kolano…  

Ślub i trzydniowe wesele Kate Moss

Ślub i trzydniowe wesele Kate Moss

Kate Moss wybrała swój parafialny skromny wiejski kościółek na miejsce złożenia przysięgi małżeńskiej. Za to jej wesele trwało trzy dni i kosztowało pół miliona funtów!  

Ślub Paula McCartney'a z żoną nr 3

Ślub Paula McCartney'a z żoną nr 3

Nancy Shevell, którą Paul McCartney poślubił 9 października 2011 r., to dziedziczka rodzinnej fortuny, zarządzająca kilkoma wielkimi firmami transportowymi w Ameryce.  

Zara wyszła za mąż

Zara wyszła za mąż

Zara Phillips, najstarsza wnuczka brytyjskiej królowej Elżbiety II, 13 w kolejce do tronu, wyszła za mąż. Był to drugi ślub na brytyjskim dworze królewskim w tym roku po ślubie księcia...

Anja Rubik – koronowana na żonę

Anja Rubik – koronowana na żonę

Nie została księżną ani królową, ale została koronowana na żonę – ślub modelki Anji Rubik i modela Saszy Knazevica miał miejsce w świątyni prawosławnej, a podczas ceremonii zaślubin w obrządku...

Grace Kelly: wielka miłość, królewski ślub, spełnione marzenia

Grace Kelly: wielka miłość, królewski ślub, spełnione marzenia

„To był ślub stulecia” - pisała światowa prasa w latach 50., „fascynuje nas bardziej niż kiedykolwiek” - pisze światowa prasa współcześnie o Grace Kelly, jej romansie z księciem Monaco, królewskim...

Charlene i książę Albert

Charlene i książę Albert

Jej Książęca Wysokość Księżna Monako Charlene Lynette Grimaldi wystąpiła na swym ślubie ubrana w piękną kreację od Armaniego, dłuuugi jedwabny welon, wymieniona z księciem Monako, Albertem II obrączka była od...

Książę i Kasia-Czekasia

Książę i Kasia-Czekasia

Książę Wiliam Windsor i Kate Middleton poznali się w roku 2001 na studiach – oboje uczyli się na Uniwersytecie św. Andrzeja (St Andrews University). Podobno panna Middleton w szczególny sposób...

Strona używa plików cookie. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij.

Rozumiem.