Postanowienie poprawy figury
27 Kwiecień 2017    |    Imieniny obchodzą: Felicja, Teofil, Zyta
ślubosfera moda i uroda uroda Postanowienie poprawy figury

Postanowienie poprawy figury

Postanowienie poprawy figuryPodejmujesz postanowienie poprawy figury? Oto 5 największych błędów popełnianych w diecie i najważniejsze wnioski dla pracujących nad zmianą wyglądu.

 

 

Przepis na ładną figurę wydaje się oczywisty: trzeba po prostu jeść mniej i jeść lepiej. Gdyby jednak dbanie o figurę było rzeczywiście tak proste, osiągnięcie upragnionej wagi i jej utrzymanie nie byłoby tak bardzo ponad siły wielu kobiet. A jednak utrzymanie dobrej wagi czy też dojście do wagi wymarzonej jest prawdziwym problemem dla szeregu panien młodych. Przedstawiamy zatem listę 5 najpowszechniejszych, bo najczęściej popełnianych, błędów w diecie czy w programie poprawy i dbania o sylwetkę.

 

1. Głodówki i wygłodzenie

 

Jednym z najoczywistszych błędów w diecie odchudzającej jest zbytnie powstrzymywanie się od jedzenia – brak złotego środka między zmniejszeniem porcji, a zupełnym pominięciem posiłków. Przyczyną popełniania tego błędu jest pragnienie zbyt szybkiego zrzucenia wagi, zwykły brak cierpliwości. Wprawdzie lepsza, bo bardziej motywująca, jest dieta, w której dochodzi do szybszej utraty kilogramów, jednak we wszystkim należy zachować umiar – tym bardziej że wygłodzony organizm przestawia się na tryb postu i gdy tylko zje więcej, natychmiast nadmiar magazynuje. 

 

Nie należy zatem ani głodzić się przez wiele dni lub tygodni – marząc o ciastku z kremem po zakończeniu diety i przybierając na wadze jeszcze szybciej niż się jej pozbyło – ani też nie należy wygładzać się przez cały dzień do wieczora, bo cokolwiek dostarczy się organizmowi wygłodzonemu, nie będzie nasycony, będzie pragnął więcej, a najgorsze jest się przejadać na noc...

 

2. Zbyt obfita kolacja

 

Nie tylko jedzenie zbyt późno w nocy, ale również jedzenie zbyt dużo na noc jest podstawowym błędem diety – bo w nocy organizm potrzebuje mniej energii. Najprostszym za to sposobem na pozbycie się nadliczbowych kilogramów jest właśnie zmniejszenie kolacji – bardziej zdrowe i lepsze dla wagi jest zwiększenie śniadań i obiadów – o ile obiady jedzone są wcześnie – np. do godziny 16. Obiady po pracy – przeradzające się w obiadokolacje – nie są niestety godne polecenia, lepiej cokolwiek ciepłego przekąsić w ciągu dnia w pracy, niż jeść obiad po powrocie do domu, przez cały dzień co nieco podjadając.

 

Kolacje powinny więc ograniczać się do dwóch kanapek z dodatkiem owoców i warzyw, najlepiej już bez słodkiego na noc deseru – na marginesie: jedzenie słodyczy jest tak oczywistą przyczyną problemów z wagą, że na naszej liście nawet o tym nie wspominamy.

 

3. Rozmaite postacie słodyczy

 

Znacznie mniej oczywiste jest, że słodycze przybierają różne postacie – na przykład postać ciekłą. Rzadko, niestety, zwraca się uwagę na cukier w słodkich napojach i sokach – tymczasem napoje te są niekiedy tak smaczne, że wypić można niejedną szklankę. I wydaje się, że są bardzo niegroźne dla wagi, bo to tylko picie. Dietetycy jednak każą liczyć wszystkie kilokalorie – także te w słodkich napojach, jakkolwiek mało jesteśmy po nich najedzeni. Najlepiej zatem unikać słodkich napoi, ewentualnie – by zapanować nad przyjmowanymi w nich kaloriami – kupować je w mniejszych butelkach.

 

Zamiast pić napoje słodkie, warto nauczyć się, przywyknąć, do picia herbat, ziół czy mineralnej wody, w których nie ma wcale kalorii. Nawet osoby, które bardzo lubią cukier, z czasem mogą przywyknąć do picia bez smaku – a nawet zacząć czuć słodycz w zwykłej wodzie, o której przecież mówi się „słodka”.

 

4. Kalorie ukryte w podjadaniu

 

Podobnie zdradliwe jak słodkie napoje są drobne przekąski – tu ciasteczko, tam wafelek, a tam jeszcze czipsy – czyli tzw. podjadanie między posiłkami czy zamiast posiłku. Podjadanie jest zdradliwe, bo łatwo stracić rachubę kalorii, a przecież w diecie trzeba je liczyć i łatwo się samemu oszukać, że właściwie nic się nie jadło, choć właśnie przyjęło się setki kilokalorii. Lepiej już zjeść coś normalnego – kanapkę na drugie śniadanie, wczesny, niewielki obiad – niż podjadać, szczególnie że podjadane produkty są na ogół bardzo kaloryczne.

 

Gdy ktoś jednak nie umie się powstrzymać, może się przestawić na produkty mniej kaloryczne, a bardzo zdrowe jak owoce i warzywa. Można sobie marchewki, papryki czy pomidory wcześniej przygotować, pokroić w małe porcje, można sobie jabłka umyć i przynieść do pracy, a będzie nisko kalorycznie i dodatkowo bardzo zdrowo, bo więcej porcji owoców i warzyw pozwala nie tylko zadbać o figurę, ale również uniknąć poważnych chorób. 

 

5. Zbyt krótki odpoczynek

 

Najmniej chyba oczywistą przyczyną przybierania na wadze czy może bardziej problemów ze zrzuceniem kilogramów jest zbyt krótki sen, problemy ze snem – gdy śpi się mniej niż 6 godzin na dobę, nie dosypia, gdy sen jest przerywany i nieefektywny. Brak snu tak bardzo męczy bowiem organizm, że do funkcjonowania potrzebuje on dodatkowej energii – stąd w dzień po złej nocy, odczuwa się nieustanny głód i zimno. Ile by się nie zjadło w taki dzień po nocy nieprzespanej, wciąż jest za mało, wciąż pragnie się więcej.

 

Oczywistym zaleceniem jest by się dobrze wysypiać, by spać co najmniej 6 godzin, a najlepiej więcej. I by zadbać o jakość snu. Kto ma problemy ze snem – niestety nie są rzadkie dzisiaj – powinien przynajmniej starać się chodzić spać o stałych porach, sypialnię mieć cichą, łóżko wygodne, wyciszyć się przed snem i uspokoić – zadba nie tylko o figurę, ale nawet o zdrowie. 

 

Polecane również:

 

Fot. Cymbeline

uroda - spis treści:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Trzy najważniejsze tendencje w ślubnym makijażu

Trzy najważniejsze tendencje w ślubnym makijażu

Panna młoda na luzie, ta, która się dobrze bawi i panna jak kobieta w każdym calu – najważniejsze trendy w makijażu ślubnym, czyli podpatrzone na pokazach ślubnej mody...  

Naukowy przepis na ładny wygląd

Naukowy przepis na ładny wygląd

Naukowcy z Francji odkryli przepis na ładny wygląd i zasadę, kiedy kobieta uważana jest za piękną. Przy okazji dowiedli, dlaczego każda panna młoda wygląda ładnie. Ale dowiedziono również, że każda...

Postanowienie poprawy figury

Postanowienie poprawy figury

Podejmujesz postanowienie poprawy figury? Oto 5 największych błędów popełnianych w diecie i najważniejsze wnioski dla pracujących nad zmianą wyglądu.  

Modne fryzury ślubne: loki w stylu plażowym

Modne fryzury ślubne: loki w stylu plażowym

Najmodniejsze włosy do ślubu? Bardzo modne są letnie fale w stylu plażowym – tzw. beach look. Oto przegląd propozycji loków jak po morskiej kąpieli w ślubnej stylizacji. I przegląd ich...

Jak zadbać o cienkie włosy i jak sprawić, by były piękne

Jak zadbać o cienkie włosy i jak sprawić, by były piękne

Opadają, nie ma w nich życia, łatwo się elektryzują, źle układają, wymagają częstego mycia – jak wytrzymać z cienkimi włosami i czy można coś zrobić, by włosy cienkie wyglądały nieco...

Proste sposoby na ładną sylwetkę

Proste sposoby na ładną sylwetkę

Drobne zmiany w menu i duże zmiany w wyglądzie, czyli proste sposoby – dla przyszłej (i przeszłej) panny młodej – na ładny wygląd i lepsze zdrowie.  

Jedyne postanowienie noworoczne, którego na pewno warto dotrzymać

Jedyne postanowienie noworoczne, którego na pewno warto dotrzymać

Jeśli dotrzymanie postanowień noworocznych jest niełatwe – a łatwe przecież nie jest – z części zapewne trzeba zrezygnować. Jest jednak takie postanowienie, którego trzeba dotrzymać – dla siebie i dla...

O zaletach diety ekspresowej – większych od długoterminowej

O zaletach diety ekspresowej – większych od długoterminowej

Schudnąć szybko – i może szybko przybrać z powrotem na wadze, czy raczej schudnąć wolno, ale na dłużej? Oba sposoby odchudzania okazują się tak samo skuteczne, albo nieskuteczne raczej, choć...

Ślubna sztuka samoopalania

Ślubna sztuka samoopalania

Opalenizna z kremu nie wygląda tak jak naturalna, ale z kolei naturalna nie jest tak bezpieczna jak ta w kremie. Samoopalanie przed ślubem wymaga jednak umiejętności korzystania.  

Cudowne herbaty na figurę na lato. I lata

Cudowne herbaty na figurę na lato. I lata

Herbata jest podejrzewana o cudowne działanie na organizm, według najnowszego amerykańskiego wynalazku pomaga nawet bez wysiłku uzyskać piękną figurę na lato. Ale lekarze odpowiadają, że picie herbaty pomaga, ale inaczej...  

Fryzury ślubne z wybiegów mody: hollywoodzkie loki

Fryzury ślubne z wybiegów mody: hollywoodzkie loki

Włosy długie, ułożone w hollywoodzkie fale – oto fryzura, która coraz częściej pojawia się na wybiegach mody – także ślubnej – i która cieszy się coraz większą popularnością także wśród...

O pięknej postawie w drodze do ołtarza

O pięknej postawie w drodze do ołtarza

Sprawdź, jak wyglądasz, zadbaj przed ślubem o ładną postawę, bo najpiękniejsza, a przygarbiona panna młoda nie zrobi dobrego wrażenia.  

Nie unikaj zimy i chłodu, bo poprawiają figurę i urodę!

Nie unikaj zimy i chłodu, bo poprawiają figurę i urodę!

Zima i chłody mogą być sprzymierzeńcem zdrowia i urody. A nawet figury. Zamiast więc zimy unikać, czy przed zimnem uciekać, czas nauczyć się z nich korzystać.  

Od jutra postanawiam...

Od jutra postanawiam...

Postanowienia dla zdrowia i dla urody panny młodej. I pani domu. Te wszystkie, które nareszcie można wypełnić...  

Dlaczego warto używać oliwek do pielęgnacji twarzy

Dlaczego warto używać oliwek do pielęgnacji twarzy

Czy używasz już oliwki zamiast lub w dodatku do kremu do twarzy? Ostatnia moda na oliwkę do pielęgnacji skóry twarzy przynieść może wiele korzyści dla urody panny młodej.  

Piękne włosy po lecie

Piękne włosy po lecie

Maski i odżywki, zabiegi i witaminy, a nawet zwykły grzebień – niezbędny zestaw pielęgnacyjny dla włosów po lecie. I przed ślubem...  

Opalenie szkodzi

Opalenie szkodzi

Wprawdzie pragnienie, by do ślubu się opalić, jest powszechne wśród panien młodych, jednak równie powszechna staje się świadomość ryzyka opalania. Jakie są rozwiązania na opaleniznę do ślubu?  

Post czy nowa dieta postowa

Post czy nowa dieta postowa

O tym, jak postępowy Zachód zauważyć raczył, że post jest zdrowy i wskazany, ale, nie chcąc tego przyznać, mówi raczej o nowej diecie postowej...  

Piling-nacja przed ślubem

Piling-nacja przed ślubem

Stosowanie pilingów jest prostym sposobem na odmłodzenie cery nawet o kilka lat – ku uwadze przeszłej, a także przyszłej, panny młodej...  

Kto się nie rusza, szybciej się starzeje

Kto się nie rusza, szybciej się starzeje

Lenistwo nigdy nie popłaca – naukowo udowodniono, że kobiety, które mało się ruszają, dużo siedzą i się stresują, niszczą nie tylko swoje zdrowie, ale i urodę.  

Pomysły na włosy do ślubu

Pomysły na włosy do ślubu

Krótkie czy długie, a jak długie to z kolei jak upięte? Naturalne czy farbowane i jak tak, to na jaki kolor? Pomysłów na fryzurę panny młodej jest szereg…  

I zjeść, i schudnąć

I zjeść, i schudnąć

Co zjeść, by schudnąć przed ślubem? Niektóre produkty są zalecane osobom na diecie, są wśród nich: owoce, warzywa, przyprawy, a nawet mięso…  

Szybkie sposoby na poprawę urody

Szybkie sposoby na poprawę urody

O tym, że wystarczy nawet niewielka poprawa wyglądu, by zrobić wielkie wrażenie – dla zabieganej panny młodej, sposoby na poprawę urody w ostatniej chwili...  

Najmodniejszy manikiur ślubny

Najmodniejszy manikiur ślubny

Na ślubnym kobiercu wciąż króluje manikiur francuski, ale we Francji, a także na polskich ulicach, najmodniejszy już jest manikiur szalenie kolorowy – odważny, oryginalny i... odmładzający!  

Jak pięknie wyglądać w dzień ślubu

Jak pięknie wyglądać w dzień ślubu

Pragnienie, by pięknie wyglądać na ślubie, towarzyszy zapewne każdej pannie młodej – ale warto wiedzieć, że na piękny wygląd są tylko trzy metody: praca, praca i jeszcze raz praca…  

Gdy do ślubu chcesz być zgrabna, jedz słodycze do śniadania!

Gdy do ślubu chcesz być zgrabna, jedz słodycze do śniadania!

Kolejna słodka niespodzianka dla pragnących schudnąć: po zauważeniu, że czekolada pomaga w odchudzaniu, badacze odkryli, że odchudzają także słodycze i to od samego rana!  

Ani przed ani po ślubie, nie musisz umieć tańczyć na rurze!

Ani przed ani po ślubie, nie musisz umieć tańczyć na rurze!

Różne pomysły przychodzą do głowy narzeczonym, które pragną schudnąć przed ślubem – w tym nawet taniec na rurze. Tymczasem ta umiejętność nie wydaje się być szczególnie przydatna żonie.  

Długie włosy do ślubu – wersja instant

Długie włosy do ślubu – wersja instant

Dla panien młodych, które marzą o długich włosach do ślubu, ale nieco brak im wytrwałości (lub czasu) – sposoby prostsze i nieco bardziej skomplikowane, by przed ślubem wydłużyć włosy...  

Odmładzający makijaż ślubny

Odmładzający makijaż ślubny

Sztuka makijażu zna sposoby na to, by na ślubie wyglądać młodziej, efekt: panna bardzo młoda...  

Plusy i minusy profesjonalnego makijażu ślubnego

Plusy i minusy profesjonalnego makijażu ślubnego

Jeśli zastanawiasz się nad zamówieniem usługi makijażu ślubnego u profesjonalisty, dowiedz się więcej o potencjalnych korzyściach i ewentualnym ryzyku...  

Jak zadbać o urodę wiosną

Jak zadbać o urodę wiosną

Wiosna, piękna i radosna, dobra dla urody przyszłej panny młodej, ale również i wielce wymagająca...  

Wiosenny makijaż ślubny

Wiosenny makijaż ślubny

Pastele, róż, delikatność rządzą w wiosennym makijażu ślubnym. Oto podpowiedź, jak może się umalować panna młoda, która ślub bierze wiosną...  

Czekoladowa dieta przed ślubem?

Czekoladowa dieta przed ślubem?

Słodka niespodzianka dla pragnących schudnąć przed ślubem: czekolada posiada nie tylko właściwości korzystne dla zdrowia, ale również dla urody – pomaga nawet utrzymać figurę! Kto je czekoladki jest piękny i...

Jeśli pragniesz mieć długie włosy do ślubu

Jeśli pragniesz mieć długie włosy do ślubu

Kilka rad od tych, którym się udało zapuścić długie włosy przed ślubem. Rozumieją zatem, jakie problemy mogą mieć przyszłe panny młode.  

Modny ślubny (de)makijaż

Modny ślubny (de)makijaż

Makijaż ślubny może być różny, ale najlepiej, by był modny – a choć modnych jest wiele wersji malowania, rządzi nimi zasada, że mniej znaczy lepiej.  

Modna fryzura ślubna

Modna fryzura ślubna

Modne są klasyczne ślubne upięcia włosów, ale nie wszystkie. Panny młode włosy spinają, by nad nimi zapanować, ale coraz częściej wybierają raczej upięcia częściowe, by pochwalić się długimi włosami. Skomplikowane?...

Kok do ślubu

Kok do ślubu

Kok ślubny – najprawdopodobniej najmodniejsza fryzura ślubna roku 2012.  

Masz chwilę? Znajdź czas dla siebie!

Masz chwilę? Znajdź czas dla siebie!

Jeśli akurat nic pilnego nie musisz robić, popraw sobie nastrój przez zadbanie o siebie. Lepiej się poczujesz i... staniesz się lepsza dla innych.  

Dieta do święta czy od święta?

Dieta do święta czy od święta?

Boże Narodzenie to czas radości – jej wyrazem jest spotkanie z bliskimi przy świątecznym stole i dzielenie się z nimi najlepszymi potrawami. To nie jest czas na posty i diety...

Jak przygotować włosy do ślubu

Jak przygotować włosy do ślubu

Poznaj porady profesjonalistki, jak dobrze zadbać o włosy, by w dzień ślubu stanowiły prawdziwą ozdobę panny młodej.  

Uroda przed ślubem: sposoby na zdrowe włosy

Uroda przed ślubem: sposoby na zdrowe włosy

Oto kilka rad, jak przed ślubem zadbać o włosy i jak je zregenerować, gdy są chore lub zniszczone.  

Co można zrobić z rzęsami przed ślubem

Co można zrobić z rzęsami przed ślubem

Aby oczy były wyraziste, spojrzenie powłóczyste, a wszyscy goście na ślubie oczarowani – można zrobić rzeczy wiele i warto wiedzieć, jakie. Ale czy warto je robić?  

Burgund, śliwka, czekolada – smakowity manikiur na ślub jesienią

Burgund, śliwka, czekolada – smakowity manikiur na ślub jesienią

Feeria kolorów jesieni aż się prosi, by ją przenieść do stylizacji ślubnej – a można wykorzystać ją w ślubnym manikiurze.  

Tajniki profesjonalnego makijażu ślubnego

Tajniki profesjonalnego makijażu ślubnego

Jeśli zamierzasz makijaż ślubny przygotować samodzielnie lub z niewielką pomocą krewnych czy znajomych, warto poznać tajniki pracy profesjonalistów...  

Makijaż ślubny

Makijaż ślubny

Jaki powinien być makijaż ślubny? - oto kilka podpowiedzi dla narzeczonych...  

Piękne włosy panny młodej

Piękne włosy panny młodej

Nie ma panny młodej, która by nie marzyła, by jej włosy na ślubie wyglądały pięknie. Problem w tym, że – niestety – podobno nie ma też kobiety, która by zawsze...

Kosmetyki ekologiczne dla panny młodej

Kosmetyki ekologiczne dla panny młodej

Gwiazdy wierzą, że „mycie skraca życie”? Czy nie słyszały o kosmetykach ekologicznych?  

Kwiaty we włosach panny młodej

Kwiaty we włosach panny młodej

Jeszcze niedawno były piórka, koraliki i kryształki, dziś ponownie najmodniejsze na ślubie są kwiaty.  

Strona używa plików cookie. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij.

Rozumiem.