Małżeństwo kobiety i mężczyzny jest dobre dla zdrowia. I tylko ono.
27 Kwiecień 2017    |    Imieniny obchodzą: Felicja, Teofil, Zyta
ślubosfera moda i uroda zdrowie Małżeństwo kobiety i mężczyzny jest dobre dla zdrowia. I tylko ono.

Małżeństwo kobiety i mężczyzny jest dobre dla zdrowia. I tylko ono.

Małżeństwo kobiety i mężczyzny jest dobre dla zdrowia. I tylko ono.Kobiety i mężczyźni w małżeństwie są zdrowsi niż osoby samotne i niż osoby tworzące związki jednej płci – nawet jeśli i one zostaną nazwane małżeństwami.

 

 

Badania naukowe, w których wykazano, że osoby aktywnie homoseksualne, transseksualne, biseksualne i inne częściej chorują i krócej żyją, są znane i pod wieloma względami ich wyniki są oczywiste. Osoby prowadzące odmienny od normalnego czy po prostu moralnego styl życia zawsze były narażone na niebezpieczeństwo i ich zdrowie zawsze na tym cierpiało. Istniał jednak również pogląd, że za ich gorsze zdrowie odpowiedzialny jest stres, wynikający z faktu, że były ograniczane ich pragnienia tworzenia związków i małżeństw. Ostatnie badania przeprowadzone przez duńskich naukowców dowodzą jednak, że najlepszy dla zdrowia pozostaje związek kobiety i mężczyzny, związki homoseksualne nie mogą się z nim równać, nawet jeśli i one zostaną nazwane małżeństwami. A duńskie badania mogą być najbardziej miarodajne na świecie.

 

Związki partnerskie po raz pierwszy

 

Zawieranie związków partnerskich przez pary jednej płci stało się w Danii możliwe – jako w pierwszym kraju na świecie – już w 1989 roku. W połowie roku 2012 Dania przyznała parom homoseksualnym prawo zawierania małżeństw i w ramach regulacji automatycznie przyznała status małżeństwa tym, które były w związku partnerskim. Fakt, że od ponad 20 lat związki homoseksualne są w tym kraju legalne, dowodzi ponadto, że przyzwolenie społeczne na nie musi trwać dłużej, a zatem – że pary je tworzące od dłuższego już czasu są uznawane za normalne i nie są narażone na większy stres wynikający z problemów i dyskryminacji.

 

Właśnie zatem duńskie badania porównujące stan zdrowia osób tworzących związki homoseksualne oraz tych, które tworzą normalne małżeństwa, są bardziej miarodajne niż wiele innych. Tym bardziej że zostały przeprowadzone z zachowaniem naukowej staranności – zespół badaczy pod kierunkiem Mortena Frischa i Jacoba Simonsena z kopenhaskiego Statens Serum Institut, Department of Epidemiology Research oraz Center for Sexology Research, Department of Clinical Medicine Uniwersytetu w Aalborg poddał analizie dane o 6,5 milionie osób zebrane od 1982 do 2011 roku. Wyniki badań opublikowane w magazynie „International Journal of Epidemiology” (Tom 42, str. 559-578, kwiecień 2013 r.) są jednoznaczne – jakkolwiek stan zdrowia mężczyzn tworzących związki jednej płci poprawił się w ciągu ostatnich lat, nadal jest on gorszy niż mężczyzn żonatych czy pozostających w związku z kobietami, jedynie lepszy od mężczyzn samotnych, wdowców i rozwodników. Natomiast dla kobiet związki homoseksualne są straszliwie wyniszczające. Coraz bardziej.

 

Nieszczęście kobiety wyzwolonej

 

Wśród kobiet tworzących związki homoseksualne śmiertelność jest niemal dwukrotnie wyższa niż wśród kobiet pozostających w związku z mężczyzną. Najczęstszą przyczyną śmierci kobiet w związku jednej płci jest samobójstwo – w grupie kobiet popełniających samobójstwo jest niemal 7 razy więcej lesbijek. Nowotwory – jedna z najstraszliwszych chorób społeczeństw rozwiniętych – także zbierają większe żniwo wśród kobiet homoseksualnych i jest to wśród nich przyczyna zgonu o 50 % częstsza niż u kobiet zamężnych. Ponadto wskaźniki śmiertelności wśród kobiet homoseksualnych wciąż rosną. Tymczasem kobiety zamężne chorują i umierają rzadziej od kobiet pozostających we wszystkich innych związkach czy poza nimi. I warto chyba poczynić uwagę, że dzieje się to w świecie, w którym ruchy feministyczne z takim sukcesem przekonały kobiety, że małżeństwo nie jest im do szczęścia potrzebne, że jest to dla nich wielka uciążliwość, a w każdym razie, że w małżeństwie kobiety męczą się znacznie bardziej od mężczyzn.

 

Wśród homoseksualnych mężczyzn także notuje się wyższą śmiertelność z powodu samobójstw i chorób niż wśród mężczyzn żonatych – jednak te różnice nie są aż tak drastyczne jak w grupie kobiet – umieralność jest jednak o około 40% wyższa. W komentarzu do badań naukowcy zaznaczyli nawet, że niekiedy wskaźniki są prawie takie same, a czasem nawet niższe niż dla mężczyzn samotnych, rozwiedzionych i wdowców – ale przecież rozwód czy śmierć ukochanej osoby są jednym z najbardziej traumatycznych przeżyć i znany jest ich depresyjny efekt. Zatem – mimo wielu lat ich afirmacji, a z drugiej strony – ataku na małżeństwo jako stanowiące ograniczenie dla wolności – uprawnione jest stwierdzenie, że związki par jednej płci po prostu małżeństwom nie dorównują.

 

Tragiczna etyka zadowolenia

 

Dla zwolenników związków partnerskich, a także w ogóle dla tych, którzy uważają, że kwestie etyczne powinno się rozważać jedynie w kategoriach zadowolenia z życia, poziomu życia, życia wygodnego, dla których po prostu nie istnieją kategorie grzechu i Boga też nie ma i najważniejsze pozostaje nie życie wieczne, ale doczesne, przywołane dane w porażający sposób pokazują, że także tu na ziemi związki jednej płci nie dają satysfakcji równej miłości małżeńskiej. A przecież te wyniki mogłyby nawet być tłumaczone jako dowód, że związki partnerskie są wręcz przyczyną nieszczęść. I powinny wywołać co najmniej refleksję u tych, którzy kształtują życie społeczeństw – polityków, ale w tej grupie i filmowych reżyserów, którzy sprawiają wrażenie, że się umówili, by w każdym nowym filmie pokazany był związek właśnie dwóch kobiet.

 

Dla wierzących w Boży plan natomiast wspomniane badania mogą obrazować, jak wielka jest Boża cierpliwość i miłosierdzie – które pokornie stara się przemawiać do niewierzących językiem, który rozumieją: statystycznych danych, wskaźników poziomu zdrowia, zadowolenia z życia i jego długości. Choćby więc dla tej ziemskiej satysfakcji mogą zrozumieć, że związek osób tej samej płci daleki jest od małżeństwa kobiety i mężczyzny, choćby nawet nazywał się tak samo.

 

Przeczytaj również:

 

Fot. ©iStockphoto.com ivosevicv

zdrowie - spis treści:

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Sposoby na zmęczenie jesienne i poprawę samopoczucia w małżeństwie

Sposoby na zmęczenie jesienne i poprawę samopoczucia w małżeństwie

Zmęczenie i przygnębienie jesienne mają już naukowe uzasadnienie. Ale istnieją sposoby na radzenie sobie z osłabieniem – by zadbać o zdrowie i aby gorsze samopoczucie nie odbijało się źle na...

5 niespodziewanych korzyści z gimnastyki

5 niespodziewanych korzyści z gimnastyki

Liczne dobra, które daje ruch dla zdrowia i urody – i to już niewielka porcja gimnastyki – a o których może jeszcze nie wiesz...  

Jak spory w małżeństwie wpływają na zdrowie

Jak spory w małżeństwie wpływają na zdrowie

Jak się kłócisz w małżeństwie, tak ucierpisz na zdrowiu – czyli na jakie schorzenia powinni uważać małżonkowie, którzy się spierają w typowy sposób.  

Warzywa i nowalijki na smutki i troski kobiece

Warzywa i nowalijki na smutki i troski kobiece

Smutek, przygnębienie, a nawet depresja – czyli schorzenia nazywane chorobami cywilizacyjnymi – na które w większości cierpią kobiety, nawet te zakochane i w szczęśliwym małżeństwie, można leczyć przez spożywanie większej...

Jak się przed ślubem nie zastresować

Jak się przed ślubem nie zastresować

Przygotowania do ślubu i wesela mogą być źródłem poważnych nerwów, istnieją jednak sposoby na poradzenie sobie z przedślubnym stresem.  

O poście w Wielkim Poście

O poście w Wielkim Poście

Jak i dlaczego w Wielkim Poście należy pościć, czyli praktyczne zalecenia wielkopostne. I po co pościć, czyli dlaczego post pomaga w miłości i w małżeństwie, a nawet w relacjach poza...

3 dobre zasady na poprawę zdrowia i urody

3 dobre zasady na poprawę zdrowia i urody

Nie tylko z okazji wielkiej zmiany – jak zmiana roku, czy zmiana stanu cywilnego – ale na każdy dzień, od dzisiaj: kilka prostych pomysłów, jak poprawić urodę i zadbać o...

Mniej przypadków zatorów płuc, gdy kobiety porzucają pigułkę

Mniej przypadków zatorów płuc, gdy kobiety porzucają pigułkę

Po ryzyku choroby wzroku, a nawet wystąpienia nowotworów, lekarze wykazują kolejny związek pigułki i chorób: we Francji w ciągu 1 roku znacznie spadła ilość zatorów płuc u młodych kobiet, gdy...

1 godzina sportu dla zapracowanych

1 godzina sportu dla zapracowanych

Już 1 godzina ruchu dziennie rekompensuje zniszczenia, jakie w organizmie wywołuje całodzienne siedzenie...  

7 porcji warzyw zmniejsza ryzyko chorób niemal 2 razy

7 porcji warzyw zmniejsza ryzyko chorób niemal 2 razy

Im więcej zjada się warzyw i owoców, tym lepiej chroni się zdrowie, a zjadanie 7 porcji dziennie niemal o połowę zmniejsza ryzyko poważnych chorób – wykazali brytyjscy badacze.    

Koniec cudownej diety przed ślubem

Koniec cudownej diety przed ślubem

Nie powodowała głodu, dawała szybki spadek wagi, stosowały ją nawet słynne narzeczone, jednak już wiadomo, że dieta białkowa może być tak szkodliwa dla zdrowia jak wypalanie dziennie paczki papierosów!  

Co wspomaga, a co nie, zdrowie i formę w zimie

Co wspomaga, a co nie, zdrowie i formę w zimie

Znane i mniej popularne, sposoby na zachowanie zdrowia i dobrej formy po lecie, i przez jesień, i przez zimę.  

Związek między pigułką i jaskrą

Związek między pigułką i jaskrą

Istnieje związek między przyjmowaniem pigułki a zachorowaniem na jaskrę w późniejszym wieku i powinien być brany pod uwagę przez okulistów, ginekologów, a zwłaszcza przez kobiety.  

Witamina B na ładne włosy i walkę ze stresem

Witamina B na ładne włosy i walkę ze stresem

By włosy rosły piękne i mocne oraz by nie wypadały i by nie siwiały zbyt szybko, a także na ładną cerę, a nawet na walkę ze stresem, czyli witaminy B...

Przed ślubem wyśpij się na zdrowie. Umysłowe.

Przed ślubem wyśpij się na zdrowie. Umysłowe.

Stres i kłopoty ze zdrowiem mogą być przyczyną problemów ze snem, ale i problemy ze snem mogą być przyczyną kłopotów ze zdrowiem, w tym chorób umysłowych – dlatego należy zadbać...

Jogging zamiast mastektomii?

Jogging zamiast mastektomii?

Drastyczna decyzja Angeliny Jolie podjęta z obawy przed rakiem będzie wzbudzać kontrowersje, tym bardziej że naukowcy wykazali właśnie, iż ryzyko choroby zmniejsza regularny wysiłek fizyczny...  

Małżeństwo kobiety i mężczyzny jest dobre dla zdrowia. I tylko ono.

Małżeństwo kobiety i mężczyzny jest dobre dla zdrowia. I tylko ono.

Kobiety i mężczyźni w małżeństwie są zdrowsi niż osoby samotne i niż osoby tworzące związki jednej płci – nawet jeśli i one zostaną nazwane małżeństwami.  

Sposobów parę na dobrą pamięć

Sposobów parę na dobrą pamięć

Planowanie ślubu wymaga dobrej pamięci, podobnie jak prowadzenie domu i w ogóle wiele spraw życia dorosłego – ale na szczęście pamięć można ćwiczyć i zadbać o nią tak, by służyła...

W poszukiwaniu prawdziwego zdrowia i piękna

W poszukiwaniu prawdziwego zdrowia i piękna

W diety i cudowne kremy wpisana jest dziś niemal obietnica piękna i szczęścia, a jednak dbanie o wygląd prowadzi do frustracji. Wnętrze jest zaniedbywane, a tymczasem nie ma nic ważniejszego...

I że mnie nie opuścisz

I że mnie nie opuścisz

Tajemnica wierności małżeńskiej: bliskość. Bo wpływa na poziom oksytocyny. A oksytocyna uodparnia na zdradę.  

Miłość. Na pamięć.

Miłość. Na pamięć.

Można, niestety, być samotnym nawet w małżeństwie czy rodzinie. I właśnie osamotnienie w rodzinie może, niestety, prowadzić do poważnych problemów ze zdrowiem. O miłość dbać trzeba nie tylko od święta...  

Jak jeść dla zdrowia, figury… i przyjemności

Jak jeść dla zdrowia, figury… i przyjemności

Przygotowania do ślubu czy świątecznych wydarzeń połączone są z wysiłkiem na rzecz poprawy figury. Jednak warto wiedzieć nie tylko, co jeść, ale także, jak jeść, by jedzenie sprawiało przyjemność a...

Odchudzanie nie

Odchudzanie nie

Coraz więcej gwiazd zachodnich nie ukrywa swych krągłości, czy więc wrócimy do kanonu piękna sprzed paru dekad, gdy kobieta mogła mieć kobiece kształty…  

Rozważny czy romantyczny – jaki mąż będzie najlepszy?

Rozważny czy romantyczny – jaki mąż będzie najlepszy?

Nowe badania pokazały, że to niekoniecznie rozsądek podpowiada kobietom wybór rozważnego mężczyzny oraz że niekoniecznie jest nierozsądne wybrać męża romantycznie...  

Małżeństwo i rodzina czy... różowa wstążeczka?

Małżeństwo i rodzina czy... różowa wstążeczka?

Rak piersi nie musi być wyrokiem? Być może, ale może. Tylko kobieta wcale nie musi być na niego skazana – małżeństwo i rodzina nie tylko są lepsze, ale i lecznicze.  

Dla kobiet walczących... z problemami z cerą

Dla kobiet walczących... z problemami z cerą

Problemy z cerą trapią już nie tylko nastolatki, ale nawet kobiety dorosłe i to nawet przez lata – oto ostatnie doniesienia z frontu walki z pryszczami!  

Ślub i rodzina wcześnie – dla dzieci i w ogóle – są lepsze

Ślub i rodzina wcześnie – dla dzieci i w ogóle – są lepsze

Nie warto odkładać na później ślubu i rodziny: nowe badania naukowe dowodzą, że im młodsi są oboje rodzice, tym zdrowsze dzieci.  

Pigułka dla kobiet i mężczyzn, i dzieci

Pigułka dla kobiet i mężczyzn, i dzieci

Przyjmowana przez kobiety pigułka hormonalna ma wpływ nie tylko na nie, na ich dzieci, ale również na mężczyzn. Antykoncepcyjny...  

Samotność i problemy sercowe szkodzą zdrowiu

Samotność i problemy sercowe szkodzą zdrowiu

Samotne życie oraz poczucie osamotnienia wpływają negatywnie na zdrowie, brak miłości może nawet skracać życie – podejrzewano to od lat, a teraz tego dowiedziono.  

Gorzka pigułka

Gorzka pigułka

Czy doustne środki antykoncepcyjne są łatwym i skutecznym sposobem planowania rodziny czy też środkiem niebezpiecznym dla zdrowia i życia...  

Dieta na atrakcyjny wygląd przed ślubem

Dieta na atrakcyjny wygląd przed ślubem

Kto je dużo warzyw i owoców, wygląda atrakcyjnie i młodo – udowodnili naukowcy. Dlatego przed ślubem warto szczególnie zadbać o odpowiednie menu...  

4 sposoby na ładną figurę przed ślubem

4 sposoby na ładną figurę przed ślubem

Śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja – posiłki częste, lecz umiarkowane – oto udowodnione naukowo zasady diety, które pozwalają utrzymać ładną figurę przed ślubem. I po ślubie też...  

Jak pościć przed świętami i przed ślubem

Jak pościć przed świętami i przed ślubem

Przed świętami, ale i przed wkroczeniem na Nową Drogę Życia, warto podjąć post. Dla dobra małżeństwa i rodziny...  

Pigułka a zakrzepica żylna

Pigułka a zakrzepica żylna

Pigułka antykoncepcyjna Yaz zwiększa ryzyko wystąpienia u kobiet zakrzepu w naczyniach żylnych w większym stopniu niż inne pigułki, a producent nie informuje o tym wystarczająco – uznał amerykański urząd rejestracji...

Kawa dobrodziejka

Kawa dobrodziejka

Zapobiega cukrzycy, zmniejsza ryzyko zachorowania na raka czy popadnięcia w depresję – coraz to nowe badania naukowe pokazują, jakie wspaniałe właściwości ma kawa!  

Wino, kobiety i... rak

Wino, kobiety i... rak

Kobiety, które wypijają co najmniej dwa kieliszki wina dziennie, znacznie zwiększają ryzyko zachorowania na raka – wynika z badania przeprowadzonego przez naukowców amerykańskich.  

Enzym młodości!

Enzym młodości!

Udowodniono naukowo, że osoby, które mniej jedzą, wolniej się starzeją i mają większe szanse na dłuższe życie.  

Bądź zdrów jesienią

Bądź zdrów jesienią

Jesień – pora pełna wyzwań dla zdrowia. Rano może być bardzo zimno, ale w środku dnia dość ciepło, albo przeciwnie: będzie padać! I jak na jesieni zachować formę i zdrowie?  

O, C witamino!

O, C witamino!

Już dawno, dawno temu kobiety smarowały skórę sokiem z cytryny, widząc, że poprawia on wygląd ich cery – dziś wiadomo, dlaczego witamina C to prawdziwy eliksir młodości...  

Jedzcie śliwki!

Jedzcie śliwki!

Prawdopodobnie najlepsze witaminy jesieni! W śliwkach znajdziecie witaminę A, E, witaminy z grupy B, a także potas, żelazo, magnez, wapń i fosfor...  

Dieta przed ślubem

Dieta przed ślubem

Wcale nie trzeba się głodzić, ani szukać diet dziwacznych – wystarczy przestrzegać kilku prostych zasad, by przed ślubem zadbać o figurę.  

Zdrowa dieta przed ślubem

Zdrowa dieta przed ślubem

Nie tylko figura zależy od sposobu odżywiania się. Nie będzie nawet przesadą stwierdzenie, że zależy od niej dosłownie wszystko – od figury, przez cerę i włosy, aż na samopoczuciu skończywszy.  

Cudna cera przed ślubem

Cudna cera przed ślubem

Krótki przegląd sposobów na cudną cerę przed ślubem...  

Strona używa plików cookie. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij.

Rozumiem.