Ślub inny niż wszystkie
30 Kwiecień 2017    |    Imieniny obchodzą: Marian, Katarzyna, Jakub
ślubosfera ślub i wesele ceremonia Ślub inny niż wszystkie

Ślub inny niż wszystkie

Ślub inny niż wszystkieChcesz mieć ślub inny niż wszystkie i wyjątkowy? Wiele inspiracji znajdziesz na ślubnych targach – zapraszamy na Targi Młodej Pary w Krakowie!

 

 

Dzień ślubu to dla każdej pary młodej absolutnie piękne i wyjątkowe chwile. Tymczasem, obiektywnie rzecz biorąc, większość ślubów i wesel jest uroczystościami dość do siebie podobnymi. Kościół, sala weselna, wykwintne menu i eleganccy goście – to absolutnie niezbędne elementy, z których składa się większość tego typu uroczystości. Chcesz, aby Twój ślub zasługiwał na miano rzeczywiście wyjątkowego i innego, niż pozostałe?

 

Na szczęście, wbrew pozorom, nie jest to wcale aż takie trudne! Branża okołoślubna jest w tym momencie do tego stopnia dobrze rozwinięta, że pracujący w niej specjaliści są w stanie bez większego problemu zrealizować większość pomysłów przyszłych par młodych – tłumaczy Szczepan Łowiński, organizator krakowskich Targów Młodej Pary.

 

Patery lub... candy bar!

 

Jeśli chcecie, aby wesele rzeczywiście było „inny niż wszystkie”, warto pomyśleć nad nim w sposób całościowy. Jeden wyróżniający się element zapewne zwróci uwagę gości, jednak raczej nie wywoła w nich „efektu WOW”, o który przecież chodzi! Zacznijmy od miejsca, w którym ma się odbywać uroczystość. Okazuje się, że nawet tradycyjna restauracja może ciekawie wyróżnić się na tle innych tego typu miejsc, np. przy pomocy tzw. candy barów.

 

Ciasta na paterach to oczywiście nadal standardowa forma podawania słodkości na weselach, jednak przy bliższym przyjrzeniu się widać, że nie cieszą się zbytnim powodzeniem, a po kilku godzinach przestają wyglądać atrakcyjnie – tłumaczy Sabina Jędra-Smuda, dyrektor hotelu Perła. Świetną propozycją dla par, które szukają na swoje przyjęcia czegoś innego i niebanalnego, są tzw. candy bary.

 

Jest to pomysł, który przybył do nas z Ameryki, a oznacza bufet, na którym ułożone jest całe mnóstwo różnorodnych słodyczy. Najlepiej wygląda wtedy, kiedy jest on dopasowany do przewodniego koloru wesela. Taki element zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem i budzi spory zachwyt wśród gości weselnych – podkreśla Sabina Jędra-Smuda.

 

Wesele tematyczne

 

Na atrakcyjną formę candy barów uwagę zwracają również dekoratorzy i floryści, określając je mianem uczty dla podniebienia i radości dla oczu. Najważniejsze jednak jest to, żeby wszystko w tym dniu było ze sobą spójne i żeby idealnie do siebie pasowało. Tworzymy całą scenografię uroczystości, dbając o to, żeby każdy jej element był z tej samej „układanki” – tłumaczy Joanna Stasiowska, z pracowni florystyczno-dekoratorskiej Kameleon.

 

Stylowo z kandelabrami, nowocześnie z podświetleniem, a może na ludowo lub vintage? Ważne, aby stworzyć jedyny w swoim rodzaju klimat, dopasowany do oczekiwań i marzeń każdej pary młodej.

 

Skąd natomiast zaczerpnąć pomysł na temat przewodni naszego wesela? Najlepiej z naszego życia, własnych wspomnień, pasji i upodobań. Może to być miejsce, o którym zawsze marzyliśmy, styl, w którym najlepiej się czujemy, ulubiony kolor, film, książka, muzyka czy wspólna pasja – wymienia Magdalena Podskarbi z pracowni Ma Fleur. Dzięki odpowiednio dobranym kwiatom, świecom, kolorom, materiałom czy papeterii, jesteśmy w stanie stworzyć niepowtarzalny klimat, który doskonale wyeksponuje temat przewodni wesela.

 

Najważniejsi są ludzie

 

Innym ciekawym pomysłem, który z pewnością pomoże urozmaicić uroczystość i odróżnić ją od innych, może być popularna w ostatnich latach fotobudka. Jest to samoobsługowy automat fotograficzny, który drukuje zdjęcia natychmiast po ich zrobieniu. Podczas przyjęcia goście weselni mają możliwość wklejania swoich zdjęć oraz wpisywania życzeń w pamiątkowej księdze gości – mówi Przemysław Żurek z firmy Fotozabawy. Pewną nowością jest też możliwość nagrywania krótkich, 30-sekundowych filmików, w trakcie których goście mają możliwość składania życzeń parze młodej, tworząc tym samym jedyną w swoim rodzaju video księgę gości.

 

Ciekawa jest też opinia fotografów ślubnych, którzy na weselach bywają zdecydowanie najczęściej. Ich zdaniem para młoda w dniu ślubu bardzo często martwi się o wszystko, co jest związane z przyjęciem. Bo przecież przygotowania do wesela niemalże zawsze pochłaniają mnóstwo czasu, stresu i energii. A przecież w tym dniu to właśnie państwo młodzi są najważniejsi i to przede wszystkim oni powinni cieszyć się pięknymi chwilami.

 

Najbardziej wyjątkowe są zawsze te śluby, podczas których młodzi mają wokół siebie grono wspaniałych ludzi, którzy pomagają im zorganizować ceremonię, a następnie dopilnować tego, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik – deklaruje fotograf Jakub Laszek. Dodaje, że tylko w ten sposób para młoda może skupić się wyłącznie na sobie, wyrażając dzięki temu swoje emocje i przeżywając swój ślub najlepiej, jak się da.

 

Jak widać, ślub inny niż wszystkie wcale nie musi być aż tak trudny do zorganizowania. Jeśli jednak potrzebujesz więcej inspiracji, odwiedź targi ślubne – na przykład Targi Młodej Pary, które już 10 stycznia odbędą się w Krakowie. Oprócz ekspertów, którzy wypowiedzieli się na potrzeby tego artykułu, spotkasz tam także wielu innych specjalistów!

 

Polecane również:

 

Fot. Pracownia Kameleon

ceremonia - spis treści:

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20

Etykieta ślubna: co wypada zaoferować – i co się należy – gościom weselnym od młodej pary

Etykieta ślubna: co wypada zaoferować – i co się należy – gościom weselnym od młodej pary

Bardzo ładnie, gdy młoda para przestrzega zasad dobrego wychowania, ale też lepiej, by ich przestrzegała. I to dla niej samej. Jest kilka podstawowych, bez zachowania których ślub i wesele raczej...

3 niespodzianki i 2 rzeczy pewne na ślubie, weselu i podróży poślubnej we wrześniu

3 niespodzianki i 2 rzeczy pewne na ślubie, weselu i podróży poślubnej we wrześniu

Trzy rzeczy, które mogą zaskoczyć na ślubie, weselu i podróży poślubnej we wrześniu i dwie, które są na wrześniowym ślubie niemal pewne.  

Pomysły na ślub i wesele niemal niesamowite

Pomysły na ślub i wesele niemal niesamowite

Kilka pomysłów na ślub i wesele, które zdecydowanie wciąż zbyt mało są brane pod uwagę przez młodą parę...  

Ślub Pełen Miłości: skarbonki od Violi Piekut na dobroczynne zbiórki na ślubie

Ślub Pełen Miłości: skarbonki od Violi Piekut na dobroczynne zbiórki na ślubie

Ślub Pełen Miłości to projekt dla młodych par, które proszą gości o przekazanie środków na pomoc potrzebującym zamiast na kwiaty na ślubie – każdy, kto się włączy, otrzyma unikalne skarbonki...

Ślub i wesele bez zdjęć ze smartfonów

Ślub i wesele bez zdjęć ze smartfonów

Obok tendencji zamawiania sesji zdjęciowych ze ślubu, a także zachęcania weselników do robienia zdjęć na ślubie, jest i alternatywna: całkowity zakaz fotografowania, szczególnie przy wykorzystaniu smartfonów – kilka jest jej...

Ślub inny niż wszystkie

Ślub inny niż wszystkie

Chcesz mieć ślub inny niż wszystkie i wyjątkowy? Wiele inspiracji znajdziesz na ślubnych targach – zapraszamy na Targi Młodej Pary w Krakowie!  

O czym porozmawiać ze ślubnym fotografem

O czym porozmawiać ze ślubnym fotografem

Porozmawiaj z fotografem ślubnym, zanim zamówisz u niego usługi na swym ślubie i weselu. Ale zapytaj go nie tylko o cenę...  

Prezenty na ślubne jubileusze niejubileuszowe

Prezenty na ślubne jubileusze niejubileuszowe

Jaki dać prezent w miesiąc po ślubie? Jak uczcić i czy warto rocznicę zaręczyn? I czy w ogóle dawać prezenty w dni nie-rocznicowe? Podpowiedzi dla zakochanych na obchodzenie ślubnych nie-rocznic.  

Ślub w niedzielę

Ślub w niedzielę

Nie jest pierwszym wyborem młodej pary, bo na ślub wybiera się sobotę, ale gdy alternatywą ze względu na czas i pieniądze staje się ślub w piątek, warto wiedzieć, że lepsza...

Przyjęcie weselne inne: nad grillem

Przyjęcie weselne inne: nad grillem

Czy grill na weselu jest dobrym pomysłem? Owszem, bo ma wiele zalet, a łatwo zaradzić minusom z nim związanym. Przedstawiamy przepis na dobre przyjęcie weselne – albo poprawiny – z...

Ślub w Chorwacji

Ślub w Chorwacji

Łagodny, śródziemnomorski klimat, wyśmienita kuchnia, dziewicza przyroda i piękne widoki – Chorwacja może być idealnym miejscem na zorganizowanie ślubu.  

Ślub i wesele nad morzem

Ślub i wesele nad morzem

O czym powinna pamiętać młoda para, która marzy o ślubie i weselu nad morzem – by zwiększyć szanse na udane nadmorskie przyjęcie weselne.  

Piękny ślub w brzydką pogodę

Piękny ślub w brzydką pogodę

Zła pogoda może się przytrafić najlepszej parze młodej. Deszcz, burza czy nagłe ochłodzenie może się zdarzyć na ślubie w najpiękniejszej wiosennej czy letniej porze. Co zatem wziąć pod uwagę, by...

Ślub w długi weekend

Ślub w długi weekend

Jakie są plusy i minusy wyboru długiego weekendu na termin ślubu i wesela? Oraz, czy warto zatem wybierać długi weekend na czas ślubu i wesela?  

Kryształy i kwiaty – inspiracje na weselne dekoracje

Kryształy i kwiaty – inspiracje na weselne dekoracje

Kilka pomysłów na dekoracje stołów weselnych – z wykorzystaniem kwiatów żywych, suszonych oraz szkła, kryształów i kryształków...  

Dlaczego lepiej się nie wiązać z osobą po rozwodzie oraz... jak się z nią wiązać dobrze

Dlaczego lepiej się nie wiązać z osobą po rozwodzie oraz... jak się z nią wiązać dobrze

Lepiej, by się związał z rozwódką, niż pozostał sam na zawsze; ma prawo ułożyć sobie życie, skoro to ona go zostawiła; poprzedni związek jej nie wyszedł, ale teraz znalazła miłość...

Etykieta ślubna: co wypada, a czego nie wypada gościom na ślubie i weselu

Etykieta ślubna: co wypada, a czego nie wypada gościom na ślubie i weselu

Przed zaproszonymi na ślub i wesele także stoi ważne zadanie dotyczące odpowiedniego zachowania – nawet jeśli goście są najważniejsi na weselu, nie wszystko im czynić wypada...  

Etykieta ślubna: co wypada, a czego nie wypada młodej parze

Etykieta ślubna: co wypada, a czego nie wypada młodej parze

Kilka podstawowych błędów, których powinna unikać każda młoda para, by jej ślub i wesele były naprawdę udane.  

Inny tort weselny i uczta weselna inna: wokół makaronika

Inny tort weselny i uczta weselna inna: wokół makaronika

Makaronik, czyli słynne francuskie ciasteczko, u nas podobne są markizy, potrafi uświetnić przyjęcie weselne i zastąpić nawet sam tort weselny!  

Wesele inne: tradycyjne

Wesele inne: tradycyjne

Polskie wesele – wesele tradycyjne i wesele coraz modniejsze; polskie ludowe stroje, korony panny młodej ze świecidełek i polskie kapele weselne – wszystko, co niezbędne na prawdziwym weselu.  

DJ na wesele

DJ na wesele

Wesele z DJ-em może być dobrym rozwiązaniem kwestii muzycznego podkładu, jednak warto też pamiętać, że jest trochę jak zabawa z wodzirejem...  

Moje, twoje, nasze – czyje nazwisko po ślubie?

Moje, twoje, nasze – czyje nazwisko po ślubie?

Z nazwiskiem można zrobić po ślubie wiele, wszystko prawie. Warto się może tylko zastanowić, czy warto...  

Profesjonalna, amatorska (lub żadna?) fotografia na ślub i wesele

Profesjonalna, amatorska (lub żadna?) fotografia na ślub i wesele

Czy warto zmawiać usługę fotografii na ślub i wesele czy może lepiej zrezygnować z profesjonalnej na rzecz amatorskiej? A może warto zrezygnować z zamawiania fotografii ślubnej i weselnej w ogóle?  

O wiązankach ślubnych. I ich braku...

O wiązankach ślubnych. I ich braku...

Przepisów kilka na kwiaty dla panny młodej – i kilka jeszcze na coś zamiast kwiatów.  

Czy iść na wesele osób po rozwodzie?

Czy iść na wesele osób po rozwodzie?

Czy wierzący powinni pójść na ślub i wesele osób po rozwodzie? Niekiedy mogą, a niekiedy jednak pójść nie powinni.  

Ślub i wesele wiosną odmienne

Ślub i wesele wiosną odmienne

Parę podpowiedzi dla par młodych, jak twórczo wykorzystać wiosnę, by ślub i wesele były nie tylko piękne, ale pięknie się od innych różniły.  

Dobra fotografia na ślubie i weselu, czyli jakie zdjęcia zrobić wypada

Dobra fotografia na ślubie i weselu, czyli jakie zdjęcia zrobić wypada

Czego można oczekiwać po fotografie ślubnym, jakie zdjęcia warto zamawiać i z jakich ograniczeń powinna młoda para sobie zdawać sprawę.  

Partnerski ślub i wesele

Partnerski ślub i wesele

O partnerskich związkach inaczej, czyli jak mogłyby wyglądać, i jak wyglądają, śluby i wesela w partnerskich relacjach mężczyzny i kobiety.  

Ślub i wesele zimą zupełnie inaczej

Ślub i wesele zimą zupełnie inaczej

Zimowe śluby i wesela mogą być bardzo tradycyjne, a jednak niezwykłe, jak i karnawałowe, walentynkowe, a nawet paradoksalne...  

Zespół na wesele

Zespół na wesele

Zespół weselny - od niego większość polskich par zaczyna przygotowania do ślubu i wesela. Jednak jak wybrać dobrze? I czy w ogóle dobrze mieć zespół na weselu?  

Zapraszanie osoby towarzyszącej na wesele

Zapraszanie osoby towarzyszącej na wesele

Jak zapraszać i czy zapraszać osobę towarzyszącą na wesele? Oraz kogo zaprosić wypada, kogo niekoniecznie, a kogo tylko ewentualnie...  

Prezenciki dla gości

Prezenciki dla gości

Czy gościom weselnym również należy podarować coś w prezencie? Czy też stosownie nic im nie dawać? I jak podarować, gdy środków brak w ślubnym budżecie?  

Ślub i wesele w Święta i Nowy Rok

Ślub i wesele w Święta i Nowy Rok

Dlaczego świetny jest wybór świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku na termin ślubu i wesela.  

Ślub i wesele jesienne-odmienne

Ślub i wesele jesienne-odmienne

Przegląd pomysłów na jesienne wesele odmienne, czyli jak minusy jesieni na plusy zamienić.  

Pieniądze, AGD, a nawet meble w ślubnym prezencie

Pieniądze, AGD, a nawet meble w ślubnym prezencie

Co warto, a co nie koniecznie, podarować młodej parze w ślubnym prezencie. I o co może prosić, a czego powinna się spodziewać, młoda para w ślubnym prezencie.  

Plusy (i minusy) nieplanowanej fotografii ślubnej

Plusy (i minusy) nieplanowanej fotografii ślubnej

Czy może być w ogóle i jaka to być może korzyść z braku zdjęć na ślubie?  

Plusy (i minusy) amatorskiej fotografii ślubnej

Plusy (i minusy) amatorskiej fotografii ślubnej

Poproszenie fotografa amatora o wykonanie zdjęć na ślubie i weselu może mieć wiele zalet – ale też może być ryzykowne dla młodej pary...  

Plusy (i minusy) profesjonalnej fotografii ślubnej

Plusy (i minusy) profesjonalnej fotografii ślubnej

Przed zamówieniem usługi fotografii ślubnej u profesjonalisty warto rozważyć dobre i złe strony takiego rozwiązania.  

Zaproszenia ślubne dla nieobecnych

Zaproszenia ślubne dla nieobecnych

Czy warto, lub czy należy, zaprosić na ślub osobę, która na ślub przyjść nie może, a może i nie chce?  

E-kartki ślubne

E-kartki ślubne

Dla zapraszających i zaproszonych, dla przyjmujących i dziękujących – e-kartki, czyli rozwiązanie jakkolwiek wirtualne, to praktyczne i realne.  

Pomysłów parę na letnie wesele inaczej

Pomysłów parę na letnie wesele inaczej

Przyjęcie weselne latem może być nie tylko piękne, ale też całkiem oryginalne, odmienne, naprawdę fajne – i na wsi, i w mieście, i na lądzie, i na wodzie...  

Najlepsza pora roku na ślub

Najlepsza pora roku na ślub

Zagadka: która pora roku jest najlepsza na ślub? Wyliczanka plusów i minusów: 4, 3, 2, 1...  

(Nie)potrzebne urozmaicenia ślubne

(Nie)potrzebne urozmaicenia ślubne

Ślub zwyczajny może i jest banalny, choć jako ślub i tak zawsze wyjątkowy. Z kolei urozmaicony jest na pewno inny, ale nie zawsze w dobrym sensie...  

Bezwstydnie piękny ślub i wesele

Bezwstydnie piękny ślub i wesele

Ślub z dodatkową oprawą i polskie wystawne wesele nierzadko są krytykowane. Co jednak wydaje się gorzej świadczyć o krytykujących niż o weselnikach...  

Menu przyjęcia weselnego

Menu przyjęcia weselnego

Nie tylko smaczne, ale i zjadliwe; nie tylko oczekiwane, ale i niezwykłe; nie tylko gościom weselnym dogadzające, ale i realizujące marzenia weselnej kuchni – paradoksalne zadanie dla młodej pary: wybór...

Ślub wiosną

Ślub wiosną

Wiosna, ulubiona pora roku Polaków, nie jest ulubioną porą narzeczonych planujących ślub. A szkoda, a niepotrzebnie, a niedobrze...  

Weselne błędy trzy

Weselne błędy trzy

Oto trzy podstawowe błędy weselne, których młoda para powinna unikać, by zabawa weselna była udana i pozytywnie niezapomniana...  

Skromnie jest modnie

Skromnie jest modnie

Ślub i wesele bez przepychu mogą być piękne, a z pewnością są coraz bardziej modne – przede wszystkim na Zachodzie, wkrótce zapewne i w Polsce.  

Księga gości, czyli ślubny pamiętnik

Księga gości, czyli ślubny pamiętnik

Dla pary młodej, która już wie, czym ona jest i chce ją mieć na ślubie, lub jeszcze wszystkiego nie wie – o możliwościach księgi gości.  

Ślub w zimie

Ślub w zimie

Niespodzianka: zima może być wymarzoną porą roku na ślub i wesele. I to co najmniej z 5 istotnych względów...  

Muzyka na wesele do kotleta i do tańca

Muzyka na wesele do kotleta i do tańca

Paradoks pierwszy: muzyka na wesele wcale nie musi być weselna, a drugi: muzyka, która się wszystkim spodoba, wcale nie musi być przez nikogo lubiana...  

Dekoracje ślubne na cztery pory roku

Dekoracje ślubne na cztery pory roku

Ciekawych inspiracji do ślubnych dekoracji dostarcza sama natura i to przez cztery pory roku…  

Gdy zima zaskoczy nowożeńców

Gdy zima zaskoczy nowożeńców

Ślub w zimie jest przewidywalny: na pewno będzie zimno. Ale zima potrafi zaskoczyć: jesienią, wiosną, a nawet latem! Jak więc może się przygotować młoda para na zimę poza sezonem...  

Jakie jest – i jakie nie jest – tradycyjne wesele?

Jakie jest – i jakie nie jest – tradycyjne wesele?

W sali weselnej, z setką gości, z trzeba ciepłymi daniami, muzycznym zespołem i zabawą do rana... Zaraz, zaraz, tradycyjne wesele wcale takie nie jest!  

Sypanie na ślubie kwiatów... i innych

Sypanie na ślubie kwiatów... i innych

Przyjął się zwyczaj, by młoda para była po ślubie, na progu kościoła obsypywana. Czym? A tu już zwyczaje i pomysły bywają różne – i lepsze, i całkiem niedobre...  

Ślub jesienią

Ślub jesienią

Bywa złota, bywa słotna, bywa ciepła, albo chłodna, polska jesień jest pełna niespodzianek – czy taki też jest ślub na jesieni?  

Czym się dziś różni wieczór panieński lub kawalerski od sex party?

Czym się dziś różni wieczór panieński lub kawalerski od sex party?

Wieczór panieński lub kawalerski na ogół nie różni się od sex party niczym. Niestety. A czym różnić się powinien? Wszystkim. Oczywiście.  

Dobra podróż poślubna – czyli jaka?

Dobra podróż poślubna – czyli jaka?

Nie luksusowa ani baśniowa, ale do potrzeb nowożeńców dobrana powinna być podróż poślubna, by była udana...  

Najmodniejsza podróż poślubna

Najmodniejsza podróż poślubna

Hawaje czy Seszele, Afryka czy Antarktyka – jakie kierunki podróży poślubnych są najmodniejsze? Otóż najmodniejsza podróż poślubna jest na kieszeń polskich nowożeńców.  

Ślub 15 sierpnia

Ślub 15 sierpnia

Jeszcze niedawno śluby w święta nie były rzadkością – ślub w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny może dać małżonkom wiele szczęścia  

O podróży poślubnej

O podróży poślubnej

Czy na pewno warto i czy koniecznie należy wyjechać w podróż poślubną? Zatem: czy są i jeśli są to jakie minusy podróży poślubnej?  

Ślub w lecie

Ślub w lecie

Jeśli chcecie ślub brać w lecie, warto wiedzieć, że składanie przysięgi małżeńskiej w lecie ma zalet wiele, lecz i pewne wady...  

Zamiast kwiatów na ślub i wesele

Zamiast kwiatów na ślub i wesele

Pomysły na to, co można ofiarować młodej parze – lub o co ona może poprosić – zamiast kwiatów na ślub i wesele.  

Ślub i wesele w upale

Ślub i wesele w upale

Jak przetrwać uroczystość ślubu i wesela, jak się elegancko ubrać i zachować, gdy upał odbiera ochotę do jedzenia i tańczenia, gdy nawet oddychanie jest ponad siły...  

Jak i czym udekorować samochód do ślubu

Jak i czym udekorować samochód do ślubu

Kwiaty, balony, wstążki – wiele przedmiotów i na wiele sposobów służyć może do dekoracji pojazdu, którym do ślubu pojedzie młoda para.  

Czym do ślubu?

Czym do ślubu?

Jaki pojazd do ślubu wybrać może – a może powinna – młoda para?  

Najważniejsze na ślubie i weselu

Najważniejsze na ślubie i weselu

Aby w zabieganiu podczas przygotowań do ślubu i wesela przyszłej młodej parze nie umknęło to, co w dniu ślubu będzie naj-naj-najważniejsze...  

Jak to zrobić, by wesele kosztowało nazbyt wiele

Jak to zrobić, by wesele kosztowało nazbyt wiele

Po poradach, jak oszczędzić podczas przygotowań do ślubu, zestaw sposobów, jak wydać wiele na wesele. (I jako przestroga dla tych, którzy mają niewielki budżet ślubny.)  

Ślub w czerwcu

Ślub w czerwcu

Czerwiec rozpoczyna sezon ślubny w Polsce, warto więc wiedzieć, jak wiele czerwiec ma do zaoferowania młodej parze.  

Co by mogło być inaczej w dzień ślubu i wesela... 2.

Co by mogło być inaczej w dzień ślubu i wesela... 2.

Panny młode ponownie dzielą się wnioskami, co zrobiłyby inaczej na ślubie i weselu – tym razem w kwestii sukni ślubnej, ślubnego makijażu i ślubnej wiązanki.  

Przepis na tort weselny

Przepis na tort weselny

Nie tyle lista składników, nie tyle kolejność czynności – ale za to informacje, co wziąć pod uwagę zamawiając tort na wesele, jaki tort na wesele zamówić i czy zamówić w...

Ślub w maju

Ślub w maju

Maj jest tak piękny, że w niektórych krajach stał się najpopularniejszym miesiącem ślubu – także polskie pary narzeczonych powinny poznać zalety ślubu w maju...  

Ślub bez wesela

Ślub bez wesela

Można wziąć ślub i bez wesela. I może to świadczyć o większej dojrzałości młodej pary, niż organizowanie zabawy weselnej.  

Ślub w kwietniu

Ślub w kwietniu

Trochę w zimie, albo w lecie, trochę w poście, lub w radości – oto, co powinni wiedzieć narzeczeni, którzy planują ślub w kwietniu...  

Ślub w Wielkanoc

Ślub w Wielkanoc

Będzie bardzo uroczyście i pięknie, bo Święta Wielkiej Nocy to najpiękniejsze święta w roku, więc i dobry czas na powiedzenie sakramentalnego „tak”...  

O rocznicach ślubu

O rocznicach ślubu

Papierowa, drewniana, diamentowa – nie tylko śliczne, symboliczne ale i zabawne są nazwy rocznic ślubu. Bez względu na to, jak się nazywają, obchodzić je można uroczyście...  

Wiązanki ślubne bardzo różne

Wiązanki ślubne bardzo różne

Bywają małe i całkiem duże, klasycznie w bukiecie lub oryginalnie nawet w formie pojedynczej gałązki kwiatów – oto inspiracje dla panien młodych poszukujących pomysłu na ciekawą wiązankę ślubną.  

Ślub w marcu

Ślub w marcu

Dla narzeczonych zastanawiających się, czy marzec być może odpowiednim terminem na ślub i wesele? Być może, niekiedy...  

Ślub w Wielkim Poście

Ślub w Wielkim Poście

Wybór terminu ślubu na Wielki Post nie jest niemożliwy ale wydaje się co najmniej nieszczęśliwy...  

Dobry wieczór panieński i kawalerski

Dobry wieczór panieński i kawalerski

Poziom zabaw panieńskich i kawalerskich przed ślubem mówi wiele o pannach i kawalerach, którzy biorą w nich udział – bo wieczorki narzeczonych na poziomie są również na poziomie.  

Ślub w lutym

Ślub w lutym

Ostatnia sobota karnawału, śnieżne zimowe krajobrazy jako tło ślubnych fotografii, dzień zakochanych – wszystko w lutym, może więc jest to dobry miesiąc na termin ślubu?  

Ślub i wesele w karnawale

Ślub i wesele w karnawale

Czyż karnawał nie wydaje się najlepszą okazją na organizację wesela? Przyjęcie weselne może się stać wspaniałym balem karnawałowym!  

Ślub w styczniu

Ślub w styczniu

Styczeń także jest miesiącem ślubnym – wybór stycznia na termin ślubu i wesela ma po prostu wiele zalet.  

Ślub w grudniu

Ślub w grudniu

Choć grudzień wydawać się może mało popularnym miesiącem wśród par młodych, okazuje się, że ślubów i wesel w grudniu wcale nie jest tak mało...  

Zaręcz się przed Świętami

Zaręcz się przed Świętami

Na przykład przed świętami Bożego Narodzenia. Na przykład w Mikołajki. Zaręczyny w Mikołajki będą wspaniałym prezentem!  

Ślub de luxe

Ślub de luxe

Jeśli ślub ma być naprawdę luksusowy, a wesele królewskie, powinny być nie tylko zorganizowane z rozmachem i przepychem, ale także z zachowaniem umiaru!  

Śluby patriotyczne

Śluby patriotyczne

Tradycyjne stroje, polskie pieśni, biało-czerwone dekoracje – porady dla par młodych, które pragną mieć ślub patriotyczny – bo elementy narodowe są bardzo wdzięcznym tematem na wesele...  

Ślub w listopadzie

Ślub w listopadzie

W listopadzie także można stanąć na ślubnym kobiercu. Cóż z tego, że będzie chłodno, skoro żar miłości na pewno rozpali serca młodej pary...  

Co by mogło być inaczej w dzień ślubu i wesela...

Co by mogło być inaczej w dzień ślubu i wesela...

We wspomnieniach dzień ślubu jawi się na ogół jako piękne przeżycie – a jednak niemal każda żona coś by w nim zmieniła. Co?  

Ślub w październiku

Ślub w październiku

Czy warto brać ślub w październiku? Jakie są plusy i minusy wyboru tego terminu? Odpowiadamy: warto i są i plusy i minusy...  

To moje wesele jest dla gości

To moje wesele jest dla gości

Niektórzy wierzą, że wesele jest tylko dla gości, inni – że dla młodej pary. Kto ma rację?  

Jak usadzić gości weselnych

Jak usadzić gości weselnych

Usadzenie gości na weselu to prawdziwa sztuka – aby wszyscy się dobrze czuli, aby dobrze się bawili i aby wszystkie konwenanse zostały zachowane...  

Rowerowa podróż poślubna

Rowerowa podróż poślubna

Podróż poślubna na rowerach to sposób na niebanalny miesiąc miodowy na każdą kieszeń!  

Ślub we wrześniu

Ślub we wrześniu

Pięć powodów, dla których dobrze jest wybrać wrzesień na termin ślubu i wesela...  

Podziękuj za ślubne prezenty!

Podziękuj za ślubne prezenty!

Warto podziękować gościom za przybycie na ślub i wesele, a także za otrzymane od nich ślubne prezenty!  

Pozwólcie dzieciom przyjść na wesele

Pozwólcie dzieciom przyjść na wesele

Czasem narzeczeni zastanawiają się, czy dzieci na weselu nie będą kłopotem i czy zapraszać gości z dziećmi. Niepotrzebnie...  

Ślub w sierpniu

Ślub w sierpniu

I babka, i matka, i nawet sąsiadka – wydaje się, że wszystkie miały ślub sierpniu. Dziś także wiele par zakochanych pragnie wejść na nową drogę życia właśnie w sierpniu –...

Zapraszamy na ślub!

Zapraszamy na ślub!

Wszystko, co warto wiedzieć o zaproszeniach ślubnych i o sposobie zapraszania...  

Ślubne i weselne przesądy

Ślubne i weselne przesądy

Ślub powinien być brany w miesiącu mającym w nazwie literę „r” - ale z kolei najszczęśliwsze są małżeństwa, które pobierają się w święta. A przecież Wielkanoc może wypaść i w...

Weselne dekoracje

Weselne dekoracje

Sposoby prostsze i trudniejsze na udekorowanie sali weselnej...  

Strona używa plików cookie. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij.

Rozumiem.