Ślubny Terminarz: od roku do pół roku przed ślubem
30 Kwiecień 2017    |    Imieniny obchodzą: Marian, Katarzyna, Jakub
ślubosfera ślub i wesele planowanie ślubu Ślubny Terminarz: od roku do pół roku przed ślubem

Ślubny Terminarz: od roku do pół roku przed ślubem

Ślubny Terminarz: od roku do pół roku przed ślubemOto lista spraw do załatwienia na pierwszym etapie planowania i przygotowania ślubu i wesela – zaraz po zaręczynach i na pół roku przed ślubem.

 

 

Jeżeli nie mieliście tradycyjnych zaręczyn i nie było okazji poznać swoich przyszłych teściów - istotną sprawą, o której należy pomyśleć, jest wzajemne poznanie swoich domów rodzinnych i poinformowanie rodziców o zaręczynach i zamiarze zawarcia małżeństwa. Pierwszą rzeczą, o którą wszyscy zapytają będzie „kiedy ślub?”, dlatego warto też od razu wybrać datę ślubu. I zaraz potem narzeczeni powinni się udać do kancelarii parafialnej kościoła, w którym zamierzają wziąć ślub – by zarezerwować wybrany termin ceremonii, dowiedzieć się, jakie są wymagania Kościoła, może nawet od razu zapisać się na konferencje przedmałżeńskie.

Drugą sprawą jest rezerwacja miejsca na przyjęcie weselne, jeśli jest ono również – a na ogół jest – planowane. Wcześniej warto zastanowić się nad charakterem uroczystości weselnej – czy będzie to impreza bardzo wystawna czy raczej skromna dla niewielkiej liczby gości. Czy odbędzie się w miejscu luksusowym, a może w niewielkiej restauracji czy jednej z sal weselnych. Czy w programie będą tańce, weselne zabawy itd. czy też lepsze będzie zorganizowanie poczęstunku na kształt rodzinnego przyjęcia, gdzie istota zabawy tkwi w zabawianiu rozmową. Od decyzji o charakterze ślubu i wesela oraz określenia, jak wiele osób będzie na nie zaproszonych, zależy cała reszta ślubnych i weselnych wyborów.

Kolejną sprawą, o której też należy pomyśleć zaraz na początku przygotowań, jest – nie, wcale nie wybór sukni ślubnej – określenie ślubnego budżetu. Nie da się bowiem zorganizować bardzo wystawnego przyjęcia za niewiele, a z drugiej strony na ślub można wydać naprawdę każde pieniądze. Niemniej na wielu rzeczach można też twórczo oszczędzić lub zrobić je samemu (czy z drobną pomocą rodziny i znajomych). Na stronach Ślubosfery przygotowaliśmy więc poradnik, jak dobrze przygotować budżet ślubny – kliknij, by go przeczytać...


Warto też pamiętać o zasadzie, by do przyjętych założeń finansowych dodać od 20 do 30% - bo ceny usług i towarów mogą wzrosnąć, a także wiele z nich można niestety nieodpowiednio oszacować podczas wstępnych kalkulacji.

I już niedługo będzie można zająć się wyszukaniem sukni ślubnej oraz wszystkich ślubnych akcesoriów...


A oto lista spraw do załatwienia
na pierwszym etapie ślubnych przygotowań
w kolejności chronologicznej:

  1. wzajemna wizyta w domach rodzinnych,
  2. wybór daty ślubu,
  3. rezerwacja terminu w kancelarii parafialnej, zapisanie się na kurs przedmałżeński, sprawdzenie wymagań Kościoła,
  4. oszacowanie budżetu i określenie charakteru przyjęcia weselnego,
  5. wybór miejsca wesela i rezerwacja terminów.


planowanie ślubu - spis treści:

  • 1
  • 2

Ślubny Terminarz: zaplanuj z nami ślub i wesele!

Ślubny Terminarz: zaplanuj z nami ślub i wesele!

Planowanie ślubu i wesela wymaga wiele pracy i doskonałego zmysłu organizacji – oraz odpowiednich narzędzi – oto więc jedno z nich.

Ślubny Terminarz: w przeddzień ślubu

Ślubny Terminarz: w przeddzień ślubu

Niech to będzie dzień dla relaksu i urody – ślub to wielkie i często stresujące wydarzenie – dbanie o urodę na pewno każdą narzeczoną trochę odpręży oraz doda jej pewności...

Ślubny Terminarz: tydzień przed ślubem

Ślubny Terminarz: tydzień przed ślubem

  W ostatnim tygodniu przed ślubem należy skupić się przede wszystkim na Sakramencie Małżeństwa.

Ślubny Terminarz: od 2 do 1 miesiąca przed ślubem

Ślubny Terminarz: od 2 do 1 miesiąca przed ślubem

W ostatnim miesiącu ślubnych przygotowań czas ostatecznie załatwić wszystkie ważne sprawy – w tym wybór obrączek ślubnych.  

Ślubny Terminarz: 3 miesiące przed ślubem

Ślubny Terminarz: 3 miesiące przed ślubem

Trzy miesiące przed ślubem powinna się odbyć wizyta w kancelarii parafialnej kościoła, w którym zaplanowana jest ceremonia ślubu.  

Ślubny Terminarz: od 6 do 4 miesięcy przed ślubem

Ślubny Terminarz: od 6 do 4 miesięcy przed ślubem

Pół roku przed ślubem ilość spraw do załatwienia w ramach planowania ślubu i wesela gwałtownie się zwiększa – oto poradnik, który pomoże się w nich nie pogubić...  

Ślubny Terminarz: od roku do pół roku przed ślubem

Ślubny Terminarz: od roku do pół roku przed ślubem

Oto lista spraw do załatwienia na pierwszym etapie planowania i przygotowania ślubu i wesela – zaraz po zaręczynach i na pół roku przed ślubem.  

Strona używa plików cookie. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij.

Rozumiem.