Ślubny Terminarz: 3 miesiące przed ślubem
30 Kwiecień 2017    |    Imieniny obchodzą: Marian, Katarzyna, Jakub
ślubosfera ślub i wesele planowanie ślubu Ślubny Terminarz: 3 miesiące przed ślubem

Ślubny Terminarz: 3 miesiące przed ślubem

Ślubny Terminarz: 3 miesiące przed ślubemTrzy miesiące przed ślubem powinna się odbyć wizyta w kancelarii parafialnej kościoła, w którym zaplanowana jest ceremonia ślubu.

 

Nadszedł moment, gdy z niezbędnymi dokumentami należy udać się do kancelarii parafialnej – narzeczeni powinni przynieść ze sobą metryki chrztu z adnotacją o bierzmowaniu (o ile w kancelarii takie dokumenty się nie znajdują, czyli w przypadku, gdy ślub brany jest poza własną parafią) – to są bardzo ważne dokumenty, dla Kościoła to właściwie podstawa rozmowy o Sakramencie Małżeństwa. Ponadto narzeczeni powinni mieć ze sobą: zaświadczenie o ukończeniu kursu przedmałżeńskiego oraz – jeśli ślub ma być konkordatowy – zaświadczenie z USC.

Czas również zacząć się rozglądać za ślubną kreacją, bo od niej zależy wybór dodatków i właściwie cała ślubna stylizacja – dopiero gdy wiadomo, jaka będzie suknia, albo choć w jakim będzie stylu, można się umawiać na uczesanie czy strzyżenie z fryzjerką, szukać butów, wybierać biżuterię. Do tej kreacji zalecane jest także dobieranie stroju pana młodego. Jednak niekoniecznie już trzeba kupować suknię, na ostateczną decyzję jest jeszcze czas, tym bardziej że do ślubu można schudnąć, przytyć czy nawet drastycznie zmienić wizję swej wymarzonej ślubnej stylizacji.

Narzeczeni powinni już także rozwozić ślubne zaproszenia – w polskiej tradycji zaproszenia ślubne są dostarczane osobiście – zwłaszcza osobom z najbliższej rodziny. Gdy narzeczeni są zapracowani i nie mogą zawieźć zaproszeń osobiście, można je wysłać, ale przed wysyłką należy koniecznie zadzwonić i – chociaż przez telefon – poprosić gości o przybycie na ślub i wesele.

Choć nie jest to konieczne, to jednak na pewno warto w tym czasie również odwiedzić miejsce, gdzie ma odbyć się wesele – by na miejscu sprawdzić, czy termin rezerwacji jest nadal aktualny, ustalić menu i przekonać się, czy wszystko jest w porządku.


A oto lista spraw do załatwienia
3 miesiące przed ślubem:

 1. wizyta w kancelarii parafialnej z kompletem dokumentów (metryki chrztu, zaświadczenie o odbyciu konferencji przedmałżeńskich i zaświadczenie z USC),
 2. I spowiedź przedślubna,
 3. rozwiezienie zaproszeń ślubnych i wysyłka części z nich,
 4. wybór ślubnych kreacji, 
  i nadobowiązkowe, ale może także warto:
 5. przygotować plan usadzenia gości,
 6. zamówić karty z nazwiskami do postawienia na stołach,
 7. zapisać się na kurs tańca towarzyskiego.


planowanie ślubu - spis treści:

 • 1
 • 2

Ślubny Terminarz: zaplanuj z nami ślub i wesele!

Ślubny Terminarz: zaplanuj z nami ślub i wesele!

Planowanie ślubu i wesela wymaga wiele pracy i doskonałego zmysłu organizacji – oraz odpowiednich narzędzi – oto więc jedno z nich.

Ślubny Terminarz: w przeddzień ślubu

Ślubny Terminarz: w przeddzień ślubu

Niech to będzie dzień dla relaksu i urody – ślub to wielkie i często stresujące wydarzenie – dbanie o urodę na pewno każdą narzeczoną trochę odpręży oraz doda jej pewności...

Ślubny Terminarz: tydzień przed ślubem

Ślubny Terminarz: tydzień przed ślubem

  W ostatnim tygodniu przed ślubem należy skupić się przede wszystkim na Sakramencie Małżeństwa.

Ślubny Terminarz: od 2 do 1 miesiąca przed ślubem

Ślubny Terminarz: od 2 do 1 miesiąca przed ślubem

W ostatnim miesiącu ślubnych przygotowań czas ostatecznie załatwić wszystkie ważne sprawy – w tym wybór obrączek ślubnych.  

Ślubny Terminarz: 3 miesiące przed ślubem

Ślubny Terminarz: 3 miesiące przed ślubem

Trzy miesiące przed ślubem powinna się odbyć wizyta w kancelarii parafialnej kościoła, w którym zaplanowana jest ceremonia ślubu.  

Ślubny Terminarz: od 6 do 4 miesięcy przed ślubem

Ślubny Terminarz: od 6 do 4 miesięcy przed ślubem

Pół roku przed ślubem ilość spraw do załatwienia w ramach planowania ślubu i wesela gwałtownie się zwiększa – oto poradnik, który pomoże się w nich nie pogubić...  

Ślubny Terminarz: od roku do pół roku przed ślubem

Ślubny Terminarz: od roku do pół roku przed ślubem

Oto lista spraw do załatwienia na pierwszym etapie planowania i przygotowania ślubu i wesela – zaraz po zaręczynach i na pół roku przed ślubem.  

Strona używa plików cookie. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij.

Rozumiem.