Ślubny Terminarz: tydzień przed ślubem
24 Kwiecień 2017    |    Imieniny obchodzą: Aleks, Grzegorz, Aleksander
ślubosfera ślub i wesele planowanie ślubu Ślubny Terminarz: tydzień przed ślubem

Ślubny Terminarz: tydzień przed ślubem

 

Ślubny Terminarz: tydzień przed ślubemW ostatnim tygodniu przed ślubem należy skupić się przede wszystkim na Sakramencie Małżeństwa.

 

Gdy do ślubu i wesela pozostał zaledwie tydzień, narzeczeni powinni się skupić przede wszystkim na Sakramencie Małżeństwa – odbyć rzetelną spowiedź przedślubną, zainteresować się Mszą Świętą ślubną. Można się umówić z księdzem na próbę w kościele, by pokazał, jak wszystko będzie wyglądać, można też z nim ustalić program czytań podczas ceremonii – w sekcji ślub w kościele na stronach Ślubosfery znajdziecie podpowiedź, jakie czytania są do wyboru. Są nawet narzeczeni, którzy idą specjalnie na jakiś ślub w tym czasie, by zobaczyć, jak wszystko na nim wygląda i poznać kolejność elementów liturgii ślubnej.


W tym czasie należy się udać do kancelarii kościoła, w którym odbędzie się ślub, by spisać akt małżeństwa – w parafiach kwestia ta różnie jest rozwiązywana, czasem spisanie następuje np. w przeddzień ślubu. Tuż przed ślubem należy też odbyć spowiedź przedślubną. Czasem narzeczeni i ich rodzina przynajmniej przed samym ślubem podejmują post w intencji udanego małżeństwa – bo kto sobie odmawia tak wiele, czyli niezbędnego pożywienia, temu Bóg nie może odmówić pomocy.


Natomiast wszystkie czynności i sprawy, które jeszcze nie są załatwione, a które warto byłoby załatwić – jak kwestie weselne, transportowe, dekoracyjne i kateringowe – można spokojnie – i z czystym sumieniem – zlecić rodzinie i przyjaciołom. I naprawdę można im zaufać: oni też chcą, by ślub był udany! Na pewno warto kogoś poprosić, by obdzwonił czy sprawdził na miejscu usługodawców – czy na pewno będą, czy wszystko jest gotowe i takie, jak zamawialiście.


Uwaga – to nie jest czas na drastyczną zmianę fryzury, a jest takie powiedzenie, że gdy kobieta jest gotowa na dokonanie poważnych zmian w życiu, ma ochotę na zmianę fryzury. Oczywiście czasem obcięcie długo zapuszczanych do ślubu włosów albo poważna zmiana ich koloru mogą być bardzo korzystne dla wyglądu, ale co jeśli takie nie będą? Lepiej nie ryzykować, by pan młody nie miał problemu z rozpoznaniem żony na ślubnym kobiercu.


A oto lista spraw do załatwienia
w ostatnim tygodniu przed ślubem:

  1. II spowiedź przedślubna,
  2. wizyta w kancelarii parafialnej i spisanie aktu małżeństwa,
  3. wybór czytań ślubnych,
  4. potwierdzenie wszystkich kwestii związanych z weselem,
  5. potwierdzenie kwestii związanych z podróżą poślubną i spakowanie się na nią.

 

 

planowanie ślubu - spis treści:

  • 1
  • 2

Ślubny Terminarz: zaplanuj z nami ślub i wesele!

Ślubny Terminarz: zaplanuj z nami ślub i wesele!

Planowanie ślubu i wesela wymaga wiele pracy i doskonałego zmysłu organizacji – oraz odpowiednich narzędzi – oto więc jedno z nich.

Ślubny Terminarz: w przeddzień ślubu

Ślubny Terminarz: w przeddzień ślubu

Niech to będzie dzień dla relaksu i urody – ślub to wielkie i często stresujące wydarzenie – dbanie o urodę na pewno każdą narzeczoną trochę odpręży oraz doda jej pewności...

Ślubny Terminarz: tydzień przed ślubem

Ślubny Terminarz: tydzień przed ślubem

  W ostatnim tygodniu przed ślubem należy skupić się przede wszystkim na Sakramencie Małżeństwa.

Ślubny Terminarz: od 2 do 1 miesiąca przed ślubem

Ślubny Terminarz: od 2 do 1 miesiąca przed ślubem

W ostatnim miesiącu ślubnych przygotowań czas ostatecznie załatwić wszystkie ważne sprawy – w tym wybór obrączek ślubnych.  

Ślubny Terminarz: 3 miesiące przed ślubem

Ślubny Terminarz: 3 miesiące przed ślubem

Trzy miesiące przed ślubem powinna się odbyć wizyta w kancelarii parafialnej kościoła, w którym zaplanowana jest ceremonia ślubu.  

Ślubny Terminarz: od 6 do 4 miesięcy przed ślubem

Ślubny Terminarz: od 6 do 4 miesięcy przed ślubem

Pół roku przed ślubem ilość spraw do załatwienia w ramach planowania ślubu i wesela gwałtownie się zwiększa – oto poradnik, który pomoże się w nich nie pogubić...  

Ślubny Terminarz: od roku do pół roku przed ślubem

Ślubny Terminarz: od roku do pół roku przed ślubem

Oto lista spraw do załatwienia na pierwszym etapie planowania i przygotowania ślubu i wesela – zaraz po zaręczynach i na pół roku przed ślubem.  

Strona używa plików cookie. Aby dowiedzieć się więcej, kliknij.

Rozumiem.