W trendach ślubnych na ten rok zdecydowanie królować będą kurtyny świetlne, sznury żarówek, lampki choinkowe, neony i światełka w każdej możliwej postaci. Ten rodzaj dekoracji będzie modny niezależnie od stylu wesela, na jaki się zdecydujecie. Tego typu oświetlenie wprowadza niepowtarzalny i magiczny nastrój.

Dobrą wiadomością dla wszystkich par młodych z pewnością będzie fakt, że dekoracje z lampek nie są tak drogie jak te wykonywane z kwiatów. W wielu przypadkach dekoracje oświetleniowe możemy zrobić po prostu sami.

Kurtyna świetlna zamiast ściany kwiatów

Fajnie dobrane światła to świetny pomysł na wyróżnienie stołu pary młodej. Oświetlenie może być zawieszone na ścianie za parą młodą lub może wisieć nad stołem, tworząc piękny klimat. Z pewnością w obu przypadkach będzie zwracać uwagę gości. Sznury z lampkami można też dodatkowo ozdobić kwiatami lub swoimi zdjęciami.

Szklane kule lub żarówki nad stołami

W tym roku zdecydowanie wraca moda na podłużne stoły, które idealnie sprawdzają się do ozdabiania pięknym oświetleniem. Nad stołami świetnie będą wyglądać sznury lampek lub szklane kule, które będą wyglądać jak świecące bańki. Nadadzą niepowtarzalnego charakteru. Jeśli na przykład urządzasz wesele w stylu boho, możesz też zdecydować się na wykorzystanie świec, które będą umieszczone na stołach. Możesz do tego wykorzystać  na przykład drewniane podstawki lub kryształowe świeczniki, które dodatkowo pięknie będą odbijać światło.

Wesele w ogrodzie

Jeśli planujecie organizacje wesela w ogrodzie lub sala, którą wybraliście, dysponuje takim miejscem dla gości, możecie pomyśleć o owinięciu drzew przy pomocy ledowych łańcuchów. Na gałęziach można też umieścić lampiony, które potrafią dać niesamowity efekt. Bardzo modne są też romantyczne, oświetlone ławeczki dla gości do odpoczynku lub małe ogrodowe stoliki.

Nie ograniczajcie się przy wykorzystywaniu oświetlenia jako dekoracji! 😊