Planując własny ślub, nie możemy zapominać o tym, że tego dnia to właśnie młoda para, w trakcie całego wieczoru będzie najważniejsza. Oczy wszystkich gości będą się na nich zatrzymywać, a cały dzień zostanie uwieczniony na zdjęciach. Dlatego właśnie Panna Młoda powinna zadbać o każdy najmniejszy dodatek, który pomoże jej poczuć się tego dnia pewniej.

Oto podpowiedź co warto wcześniej przygotować.

Makijaż

W tym temacie warto oddać się w ręce doświadczonej kosmetyczki lub wizażystki, które wykonają trwały makijaż na cały wieczór. W dodatku będą wiedziały, w jaki sposób podkreślić zalety urody Panny Młodej i ukryć wszystkie niedoskonałości. Dobrze, aby makijaż był raczej delikatny. Przed tym najważniejszym dniem warto wykonać makijaż próbny, aby ocenić czy do nas psuje oraz jaka jest jego trwałość.

Fryzura

Choć mogłoby się wydawać, że sprawa będzie bardzo prosta, to jest to bardzo trudny wybór. Fryzura będzie zależała od kondycji naszych włosów, o które warto wcześniej odpowiednio zadbać, na przykład poprzez specjalne zabiegi. Dzięki temu możemy poprawić ich wygląd oraz nadać im blasku. W dalszym ciągu najpopularniejsze fryzury ślubne to koki, loki i luźne upięcia. Warto zdecydować się na fryzurę, która pozwoli nam cały wieczór dobrze się bawić.

Welon

Kiedyś było to najważniejszy dodatek do sukni ślubnej. Jednak wraz z upływem czasu dodatek ten zaczął zmieniać swoją formę, a współcześnie Panny Młode często decydują się na zupełnie inne nakrycie głowy. Na przykład wstążki, woalki, czy czepki koronkowe. Warto poszukać czegoś, co ładnie podkreśli wybraną na ślub fryzurę.

Buty

To jeden z najważniejszych elementów stroju, który może zaważyć na tym jak będziemy wspominać cały wieczór. Buty przede wszystkim muszą być wygodne. Wysokość obcasa będzie zależała od indywidualnych preferencji Panny Młodej, ale warto rozważyć zabranie ze sobą innych butów na zmianę. Coraz częściej spotykam się z sytuacją, kiedy po oficjalnej części ceremonii, Panny Młode wskakują w białe trampki, które nie są widoczne pod długą sukienką, a zapewniają dużą wygodę. Buty można dobrać też pod kolor dodatków ślubnych np. czerwone, fioletowe lub czarne.

Torebka

Niektóre Panny Młode decydują się na tym, aby mieć przy sobie torebkę. Na przykład po to, aby mieć zawsze pod ręką telefon (podczas ślubu lepiej o nim zapomnieć!) albo kosmetyki do poprawienia makijażu. Jeśli chcecie zdecydować się na torebkę, wybierzcie te nieduże, ale eleganckie modele.

Bielizna

Wybór odpowiedniej bielizny będzie niezwykle ważny. Przede wszystkim należy zadbać o to, aby bielizna była wygodna, a jej kolor pasował do naszego stroju. Nie powinna prześwitywać, a żadne jej elementy nie powinny wystawać spod sukni. Nie zapomnij o dobraniu odpowiedniej podwiązki, najlepiej w kolorze błękitnym. W tym przypadku niezwykle istotny będzie jej rozmiar, aby nie zsuwała się z nogi.

Narzutka

Niezależnie od miesiąca, w jakim bierze się ślub, warto pomyśleć o tym, aby zabrać ze sobą narzutkę. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jaka trafi nam się pogoda. Poza tym w kościele może być chłodno. Możecie zdecydować się na bolerko, narzutkę, płaszczyk lub inne dodatki ślubne.

Biżuteria

To dodatek, który może idealnie dopełnić całą stylizację. Całość powinna do siebie pasować, a sama biżuteria powinna być delikatna, aby nie odciągać wzroku od całości. Jeśli Para Młoda zdecydowała się na konkretny kolor przewodni podczas ślubu, biżuteria może zostać do niej dopasowana. Jest tylko jedna zasada, na ślub nie powinno zakładać się pereł, ponieważ przesądnie uznawane są jako łzy.

Bukiet ślubny

Warto już wcześniej zastanowić się jakie kwiaty powinny się w niej znaleźć. Dodatkowo można też ozdobić ją koralikami lub innymi dodatkami. Na szczęście teraz większość gatunków kwiatów jest dostępna przez cały rok.

Myślałyście jeszcze o jakiś innych dodatkach? A może same na swoim ślubie miałyście coś jeszcze?