Wybór i przygotowanie zaproszeń zdecydowanie należy zaplanować na długo przed ślubem. To pozwoli na uniknięcie niepotrzebnych nerwów przed uroczystością. Zaproszenia ślubne powinny dotrzeć do gości co najmniej na trzy miesiące przed datą Waszego wydarzenia.

I choć warto przekazywać je osobiście, to wysłanie ich pocztą też jest dozwolone, szczególnie w przypadku, gdy rodzina lub znajomi mieszkają daleko. Zaproszenia to zazwyczaj pierwsza okazja dla gości, aby mogli dowiedzieć się czegoś więcej o Waszej uroczystości i odpowiednio do niej przygotować. Dlatego też warto zadbać o to, aby były one powiązane z wybranym motywem przewodnim ślubu oraz wesela.

Zaproszenia ślubne

To kolejny rok, w którym modne jest zachowanie całkowitej spójności pomiędzy motywem ślubnym a zaproszeniami. Wybrany styl powinien pojawić się nie tylko na kopercie, czy karcie z informacjami dotyczącymi uroczystości, ale również na winietkach, numerach stolików, menu, czy podziękowaniach dla gości. Dlatego też podczas zamawiania zaproszeń warto upewnić się, że dana firma będzie w stanie przygotować też inne potrzebne elementy, które później wykorzystacie w trakcie uroczystości weselnej.

W modzie dalej pozostają rozbudowane zaproszenia, na które składa się: koperta, zaproszenie do kościoła i na wesele. Często można spotkać się też z oddzielną kartą, na której umieszczone są informacje do kiedy i w jaki sposób należy potwierdzić obecność. Niektóre pary decydują się też na dołączenie elegancko wydrukowanej mapki pokazującej dojazd od kościoła do sali weselnej, co pozwala na uniknięcie telefonów od zagubionych gości.

Jeśli oddzielnie wybieracie koperty, to one też powinny być utrzymane w stylu zaproszenia. Bardzo często można spotkać się, z tym że wnętrze koperty posiada taki sam motyw jak karta z informacjami dotyczącymi wydarzenia. Jeśli zdecydowalibyście się na bardziej wyrafinowane zaproszenia, które posiadają łatwe do uszkodzenia elementy odstające, powinniście przemyśleć zakup pudełeczek w pasującym rozmiarze, które zabezpieczą je w trakcie transportu.

Zamawianie i przygotowanie zaproszeń

Jeśli udało Wam się wybrać zaproszenia ślubne, które będą idealnie pasować do Waszego motywu ślubnego, przyszedł czas na złożenie zamówienia. W zaproszeniach powinniście umieścić takie informacje jak: nazwiska pary młodej, dokładną lokalizację ślubu i wesela oraz jego datę i godzinę. Niektóre pary decydują się też na wpisanie danych rodziców. Wpisuje się je zazwyczaj w przypadku, gdy to rodzice organizują wesele dla swoich dzieci. Podczas składania zamówienia należy upewnić się, czy przygotowana treść nie zawiera błędów. Pamiętajcie też o tym, aby zamówić kilka zapasowych zaproszeń. Jeśli jakieś ulegnie zniszczeniu lub będzie gorzej wykonane, nie będziecie musieli składać dodatkowego zamówienia.

Pozostaje jeszcze ostatnia kwestia, jaką jest personalizacja. Ręczne wypisywanie zaproszeń jest zdecydowanie bardziej eleganckie. Gość, który je otrzymuje, czuje się wyróżniony. Jego nazwisko nie trafia pomiędzy inne wydrukowane dane. Wiele firm oferuje też możliwość nadrukowania danych gości. Warto jednak pamiętać, że w takim przypadku już w momencie składania zamówień musielibyście posiadać pełną listę nazwisk. Jeśli zdecydujecie się na takie rozwiązanie, przesyłając dane gości, upewnijcie się, czy nazwiska są odpowiednio odmienione. Większość firm nie oferuje odmiany imion i nazwisk gości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here